Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fegyelmim lesz, mivel sört...

Fegyelmim lesz, mivel sört ittam a suli elött. Ezért kirúghatnak? Vagy mire számítsak?

Figyelt kérdés
18/F
2012. ápr. 10. 10:30
 1/4 Tactical ***** válasza:
Ha nem volt órád, akkor a suli bele sem szólhatna, csak a rendőrség, mivel közterületen inni tilos.
2012. ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de beleszól.
2012. ápr. 10. 10:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem volt még nagy balhéd korábban, akkor nem hinném, hogy kirúgnak, nem valószínű.

Amúgy sajnos beleszólhat, mert az iskola tanulóira nézve külön kötelezettségeket is bevezethet, amit a tanuló vállal, amikor belép. Amúgy én sem értek egyet az ilyen idióta szabályokkal.

2012. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Amúgy nem szólhat bele mert a házirend csak az iskola területére, és általa szervezett, vagy iskolán kívül tartott órákra vonatkozhat csakis. Pusztán az hogy szerepel az intézmény szervezeti és működési szabályzatában az még nem teszi jogszerűvé annak alkalmazását. Az a baj mindig elfelejtik az iskolák hogy a házirend nem áll a törvények felett. Az iskolán kívüli életre nem állapíthat meg kötelező magatartási szabályokat. De amúgy találsz hasonló eseteket az oktatási jogok biztosának honlapján, ő is erre a következtetésre jutott.


Tudom régi a kérdés, de mégis válaszoltam rá!

2016. máj. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!