Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyed, gyes alatt Főiskola?

Gyed, gyes alatt Főiskola?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy most hogyan van ez a tanulás főiskolán.

Gyeden vagyok és a kislányom kb. 1,5 korában(2010 szep­t.) szeretnék elkezdeni egy főiskolát. Ki is néztem már egy alapképzés, levelező és államilag támogatott képzésről lenne szó. Most akkor ezzel kapcsolatban mi az igazság? Mível gyeden leszek nem ingyenes és nem is vehetnek fel államilag támogatott képzésre vagy ez nem igaz?

És hány félévet lehet ingyenesen államilag támogatott képzésen részt venni?

Illetve én 2004-ben érettségiztem, meddig fogadják el az érettségi jegyeimet? Nem kell újra érettségiznem(régebben volt valami ilyesmi)?



Válaszokat előre is köszönöm!


2009. jún. 18. 14:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert GYED-en vagy, nincs ingyenes oktatás, helyette kapsz pluszpontot. De ez nem jelenti azt, hogy mindenképpen fizetned kellene: míg a 12 állami féléved tart, addig járhatsz államila finanszírozottra. Érettségizned nem kell, a régi érettségi rendszerben, ahol csak jegyek voltak, azokat kell átszámítani százalékra (mivel azzal felvételizik az ember). Ha jól emlékszem, a felső ponthatárt kell megadni százalékként (2-es érettséginél 40%, 3-asnál 60% és így tovább). De a felvi.hu-n mindent megtalálsz.
2009. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!