Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Geometria ábrázolásnál,...

Geometria ábrázolásnál, tudtok adni tippet, hogy csináljam meg jól?

Figyelt kérdés

Egy pontban találkozzanak a vonalak?

Ha ez a pont a papíron kívül van, akkor hogy lehet egyszerübben megtalálni?



2012. ápr. 12. 19:38
 1/3 anonim válasza:
mit akarsz rajzolni. mindennek más a geometriai ábrázolása.
2012. ápr. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Geometrikus testek látvány utáni ábrázolása (120 perc/ A2 méret/ ceruza)

A felvételizők feladata a geometrikus tárgyakból felépített beállítás látvány utáni ábrázolása, teljes tónusértékeléssel. A beállításban előfordulhat organikus elem is (pl. drapéria)


kb, ezt, felépítettem egy kis "beállítást" itthon régi video kazettákból. Ès ezt próbálom lerajzólni.


Nos, kezdek azon gondolkozni, hogy talán nem egy "képet" kell lerajzolnom, hanem a lényeg hogy a testek rajta legyenek?

(érted hogy értem :S)

Mert, marha nehéz úgy lerajzolni a testeket, mint ahogy látom, ha gyorsan lefírkálom akkor jó lesz, szimetrikus, de ha rendesen leakarom rajzolni öket, összevissza lesz, az egyik túl messze a másiktól, nem azonos méretüek, és a különbözö szögek is összevissza lesznek.


Ehez képest ha, fogom magam, és lerajzolom, rendesen, de úgy hogy az legyen a lényeg hogy ezek a testek legyenek, ebbe a berendezésben, akkor tudom úgy rajzolni, hogy szimmetrikus legyen, meg minden, de épp, nem "látvány utáni lesz", vagyis nem úgy néz ki ahogy pont én látom.


Kicsit, hosszú lett, külföldön élek, nöttem fel, kicsit nehezen fejezem kimagam magyarúl, de azért remélem érthetö valamelyest.

2012. ápr. 13. 14:19
 3/3 anonim válasza:

Megértem így a magyarod miért nem tökéletes. Nincs semmi baj ezzel jobban beszélsz mint sok Magyarországon élő.


Nyugodtan mehet képről.

2012. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!