Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elrontották a suliba az...

Elrontották a suliba az érettségire való jelentkezésem! És most nem igazán tudom, hogy mit csináljak mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Anglisztikára jelentkeztem 2 egyetemen is (és tudom, hogy az emelt angol érettségi az alap) ezért azt is jelöltem be, viszont a középiskolám már rosszul vezette át az adatlapomon és csak a normált jelölték be persze én aláírtam nem gondoltam, hogy el lesz írva stb?Nem rég derült ki és megvan az én eredetim amin az emeltet jelöltem be és a másik lap is. Azt mondták, hogy megpróbálnak valamit csinálni de én nem sok esélyt látok rá. Szerintetek mit csináljak?

2012. ápr. 13. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Én verném az asztalt az iskolában és megkeresném az OH-t (Oktatási hivatal) is, hogy csináljanak valamit.
2012. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akár azt is megcsinálom ha kell :) Csak attól tartok, hogy nem fogja őket érdekelni... :/
2012. ápr. 13. 15:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták: OH.Mindenképpen vidd a saját példányodat és az elszúrtat is!Addig ugrálj,amit nem csinálnak valamit.
2012. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem az osztályfőnököm mesélt egy hasonló esetet egy diákkal. Akkor mindent megtettek amit csak lehetett, de nem értek el vele semmit. Azt hiszem februárban kerülnek be ezek az adatok a rendszerbe és onnantól kezdve nem lehet változtatni. Ezért is lett ránk szólva, hogy alaposan nézzük át az aláírandó érettségire jelentkezős papírt...
2012. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbálkozz az OH-nál, elég segítőkész emberek vannak ott. De nem biztos, hogy most még tudnak változtatni, ez a határidő a jogszabály szerint elég szigorú.
2012. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a határidő már rég lejárt de ilyen esetben amikor úgymond "hiba" történt és ráadásul ez nem csak olyan jaj hát akkor nem lesz emeltem mivel annélkül az egyész felvis jelentkezésem mehet a kukába mivel csak angylisztikát jelöltem be, ilyen esetben sincs kivétel vagy bármi??
2012. ápr. 14. 10:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Hétfőn első dolgod legyen felhívni az OH-t. Ők tudnak segíteni, náluk kell verni az asztalt. Én addig járnék a nyakukra míg nem csinálnak valamit.
2012. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 3-4-szer volt ilyen lapcserebere a jegyző tanárunkkal, mindig mindent pontosan meg kellett néznünk, hogy jól írták-e, mert ha nem, akkor ez van. Nekünk olyat meséltek, hogy véletlenül kémia helyett föcit írtak a jelentkezési lapjára, április közepén vették észre. Nem tudtak mit csinálni, meg kellett írnia a föcit.
2012. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos semmit nem tudsz csinálni, az egy dolog, hogy a 'rendes' jelentkezést az iskola töltötte ki, de onnantól kezdve, hogy te ezt aláírtad, őket SEMMILYEN felelősség nem terheli. Így ugyanaz az eset áll elő, mintha simán te rontottad volna el, tehát az ég világon nem tehetsz semmit. (ilyen esetekben egyáltalán nem gyakorolnak méltányosságot)

Egyébként nekünk anno ezerszer felhívták rá a figyelmünket, hogy többször nézzük át, mielőtt aláírjuk....

2012. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de már meg oldódott a helyzet :)) kijavították a "hibát" vagy nem tudom de már kaptam levelet, hogy mikor és hol lesz az emelt stb.. tehát mehetek emeltre. Úgy látszik mégis csak tudtak valamit tenni :D
2012. ápr. 22. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!