Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt már rá példa, hogy...

Vecaaa kérdése:

Volt már rá példa, hogy letagadtad a diplomád?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Bár lenne mit letagadni, de ilyen keretlétszámokkal fel se fognak venni :(
2012. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én hónapok óta állást keresek, most végül találtam. Programtervező informatikus szakon végeztem, de mivel fejlesztői vagy egyéb informatikai állás kevés van a régióban, ezért jelentkeztem más állásokra is, van kereskedelmi végzettségem is, általában vissza sem írtak, így egyre inkább gondolkodtam a diploma nélküli önéletrajz-verziómon, amibe kamu állásokat írtam volna az egyetemi évek helyére, de végül ezt nem készítettem el, mert találtam állást a szakmában.
2012. ápr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Olyan volt, hogy egyetemistaként takarítói melót vállaltam volna egy multinál, de első körben nem vettek fel, azért, mert aki egyetemre jár, az biztos nem akar hosszú távon takarítani, nekik meg megbízható munkaerő kell, aki kevésbé ambiciózus.


Mivel tucatnevem van, pár hét elteltével megint jelentkeztem, immár kihagytam a tényt, hogy egyetemre járok. Felvettek.


Életem legjobb döntésének bizonyult ez, hogy így belevágtam, nem szorultam rá a pénzre, de minden álmom volt diplomásként ennél a bizonyos cégnél dolgozni, viszont tudtam, hogy belsősként könnyebb pozíciót kapni, mint külsős jelentkezőként. Így is lett, fél év takarítás után már asszisztens voltam diákmunkában (ekkor már bevallottam az egyetemet), a diploma után pedig tárt karokkal várt az állásom.


Mivel bölcsészdiplomáról van szó, ez nagyon nagy dolognak számított.

2012. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Külföldi munkahelyre kell pályázni.Utolsó ezt főleg neked mondom , Angliában főként keresettek az informatikusok , csak tudd jól a nyelvet.Magyarország nem érdemli meg hogy neki dolgozz , hisz alig fizet , túlórát ki sem fizeti , mindent kér de semmit sem ad.
2012. ápr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Volt egy-két önéletrajz ahonnan kihagytam, társadalomtudományi diplomám van. Viszont így sem vettek fel ezekre a helyekre.

Egyes embereknek pedig inkább nem mondtam meg mit végeztem, általában rossz tapasztalatom van ezzel a diplomával, lenéznek, hülyeségnek tartják, azt sem tudják mi ez. Megkíméltem magam a felesleges szájtépéstől.

Már én is utálom, hogy ezt végeztem, rábeszéltek, akkoriban nem sok lövésem volt a társadalomtudományokról.

2012. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem vízellátás-csatornázás szakirányú mérnöki diplomám van. Jelenleg munkanélküli vagyok, bár most van egy állás (nem szakmába vágó) amiben reménykedem. (Szakmámban létszámstop miatt nem nagyon tudok elhelyezkedni.)

Arra gondoltam, hogy ha netán nem jönne össze ez a meló, akkor letagadnám a diplomám. Beadnám pl laborosnak (mivel technikusim van hozzá). Származhat ebből bármi bajom, hogy ha letagadom a diplomám? Nem hiszem, hogy utánanéznének...

2012. ápr. 13. 16:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Soha. Eszem ágában sincs olyan helyre menni dolgozni, ahol hátrány az, hogy rendesen tanultam. Én erre büszke vagyok, szégyellje magát, akinél ez hátrány.
2012. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16:16, hogy gondolod, hogy egy országnak túlórát kéne fizetnie?
2012. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!