Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ-s pszichológus asszisztens...

OKJ-s pszichológus asszisztens ér valamit?

Figyelt kérdés

Persze ez szubjektív, de nekem már van egy webmester szakmám, ami akkor tetszett, de szinte semmit nem tanított, ami egy álláshoz szükséges lenne és mára teljesen megutáltam, érdektelenné vált. Egyszóval "pályatévesztés" volt. Érdekel a pszichológia, de nem akarok úgy járni, mint az előző szakmámmal, ráadásul ezért fizetnék is. Manapság mennyire kelendő szakma egy:

-kriminálpszichológus asszisztens

-gyermekpszichológiai asszisztens

-önismeret és párkapcsolat megoldó tréner

Gondolom nem teljeskörű pszichológus, tehát én egymagamban nem tudok ezzel foglalkozni.



2012. ápr. 14. 16:20
 1/4 anonim válasza:
100%
Még a pszichológusok sem tudnak elhelyezkedni, hát még az asszisztensek. Max. hobbinak jó. Szerintem pont úgy járnál vele, min a webmesterrel.
2012. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Magyarországon NINCS olyan OKJ kategória, hogy pszichológus asszisztens!!!


Az ilyen képzések semmilyen állami elismertséggel nem rendelkeznek.

Akkreditáltnak hirdetik magukat, de ez nem jelenti azt, hogy valódi végzettséget adnak, mert jelenleg nem létezik ilyen elfogadott OKJ-s végzettség, hogy pszichológus asszisztens.

2012. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Nem csak, hogy nem létezik ilyen végzettség, ilyen végzettségű embereket sem keresnek lényegében sehol.


Mivel a pszichológusok is nehezen tudnak elhelyezkedni, ezért egyből több száz pszichológus is jelentkezne egy ilyen állásra, és nyilván inkább őket vennék fel előbb.

2012. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2015. ápr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!