Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell a mások szakát...

Miért kell a mások szakát máris büfé szakozni, holott lehet hogy azoknak lesz papír is a kezükben, a nagy " tudományok " hallgatói meg kihullanak az Egyetemekről?

Figyelt kérdés

Mindenki gépész, építész, informatikus akar lenni, meg jogász, meg közgazdász, azok meg le vannak nézve " büfészakos diplomával " akik humán tárgyakat tanulnak, mint szociológia, művelődéstörténet, társadalomismeret, filozófia, vezetéselmélet, vagy neveléselmélet, pszichológia.

Mindenki LEENDŐ DOKTORNAK meg JOGÁSZ-nak hiszi máris magát, pedig több százan, ezren kezdik el ezeket a szakokat, és a végére mindig páran maradnak csak.


Nagyképű emberkékre nem vagyok kíváncsi.

A normálisaknak azonnal válaszolok :)


2009. jún. 19. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert az informatikusok úgy gondolják, h a humán tárgyakhoz nem kell ész csak segg:) Mondjuk az igaz szerintem, h reál dolgokhoz több logika kell, de minden elismerésem azé, aki meg tudja tanulni pl. a történelmet:DD

Meg csomó szak tényleg nem ad használható diplomát, csak éppen felkapott vagy ilyesmi:) Sokan azt se tudják, h mit tanulnak majd ott, csak azért jelentkeznek, mert "menő":)

De én úgy gondolom, ha vkit a vallástudomány érdekel, akkor tanulja azt, ha én is humán beállítottságú lennék, nem érdekelne, h más mit mond. Manapság mindennel nehéz elhelyezkedni, akkor meg legalább olyat tanulnék, ami érdekel:)

2009. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

én könyvtár szakra jártam a főiskolán, mi is röhögtünk azon, h büfé szakra járunk. :) persze rengeteget kellett tanulnunk, és azért jelentkeztem ide, mert ez érdekelt, és úgy gondoltam, ezt meg is tudom csinálni.

szerintem ne vedd magadra, az ilyenekkel szóba se állj, ha téged zavar.

2009. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én magyar-szakos vagyok, nyelvésznek készülök. Szeretném megcáfolni azt, hogy a humán tárgyakhoz nem kell logika, mert a nyelvészet egyik ágában, a jelentéstanban a matematika logikával dolgozunk. Ez pedig csak "seggel", gondolkodás nélkül nem megy.....

Egyébként tényleg ne foglalkozz a "büfé-szak"-ozókkal! Ha szereted,a mit tanulsz, érdekel és ezzel akarsz foglalkozni, akármi is legyen, akkor csak azzal törődj, hogy a lehető legjobb eredményeid legyenek!

2009. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek! Hol tanulsz Te magyart? Csak azért kérdezem, mert nekünk a jelentéstannál semmi ilyen nem volt. Nálunk gyakorlatilag abból állt az óra, hogy idegen eredetű szavakat meg szólásokat, közmondásokat értelmeztünk. Sokat nem tanultam belőle. Jó, vettünk dolgokat Hadrovichtól is, meg foglalkoztunk például a homonímiával is egy kicsit.


Kérdezőnek!

Szerintem a legtöbb ilyen ember nincs tisztában azzal, hogy ilyen szakokból, sőt inkább tudományterületekből, amiket felsoroltál, lehet doktorálni. Sőt nem csak doktorálhatsz, hanem lehetsz prof. vagy habil. is, amik a legmagasabb fokozatok. És ezek mögött gyakran évtizednyi kutatások vannak, legalább két-három idegen nyelven kell tudni hozzá. Nem csak elvégzik az egyetemet meg a szakmai gyakorlatot és rögtön doktorok lesznek, mint például a jogászok.

2009. jún. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak! Debrecenben! BA-s vagyok, nem tudom Te milyen képzésben tanultál/tanulsz....
2009. jún. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én nem egyrészt nem tudják mit takar és ,hogy mennyi tananyagot és mit kell rá tanulni. Más részt pedig én ,mindig azokat néztem büfé szakoknak, ami egyrészt alig használható, másrészt 200-an kezdik és annyian is fejezik be. Vagyis nem nagy szórás van, ami egyenlő azzal,hogy vagy alig vannak vizsgák vagy könnyűek. Büfé szak számomra a tanárképzők tesije, ( nem a TF) a rekreáció, andragógia, műv.szer., de akár a hulladékgazdálkodási szakasszisztens is. Arról nem is beszélve,hogy ahol gyakorlatilag csak olvasnod kell és visszamondanod az olvasottakat ,nem gondolkodnod vagy egyebek az nem nagy észre vall.
2009. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Andragógia szakra járok...
2009. jún. 19. 16:43
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

15:08

Lehet hogy mi csak elvégezzük az egyetemet és máris doktorok leszünk, de nekünk az egyetem 5 éves, ellentétben például a szakok döntő többségével (amiről ugye tudjuk, hogy 3 év)


Szerintem sokan nem is sejtik, hogy mennyi tanulás áll egy végzett jogász mögött. És ez így van rendjén, hiszen más az érdeklődési körük, más szakokon tanulnak.

Ami miatt időnként helyén valónak érzem a "büfészak" kifejezést /úgy sejtem ezért le leszek pontozva/, hogy az ismerőseim között mindenki 3 éves főiskolára jár és látom, hogy mennyi az az anyagmennyiség, amit 1-1 vizsgára meg kell tanulniuk, ha egyáltalán kell rá tanulniuk. Nálunk nincs egyetlen olyan vizsga sem, amire ne kellene készülni.

Nem szeretnék általánosítani, de az ismerőseim között (!) ezt látom; és persze nem is sajnáltatni akarom a joghallgatókat >> mi választottuk.

/Egyébként sokan elvégzik pl. a jogi egyetemet és lesz papír a kezükben. Túl sokan is, de ez egy másik probléma./


Viszont nem értem sokszor, hogy mi ez a nagy joghallgató-ellenesség... Itt a fórumon is felvetette nem is olyan rég valaki, hogy tulajdonképpen mi a fenét is ér egy jogászdiploma, továbbá sok helyen azt lehet olvasni, hogy az említett szakon csak magolni kell és azt mindenki tud.


Én a problémát a bolognai rendszerben látom. Szerintem szétrombolta a hazai felsőoktatást azzal, hogy 3 éves szakokat csinált és talán emiatt van az, hogy az 5 évesek nem tudják annyira becsülni a 3 év alatt szerezett diplomákat.

2009. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz velük. én olasz szakos vagyok a pázmányon és bizony mi is megkapjuk a koleszben a "büfé-szakos" szót, pedig szerintem elég sokat tanulok, többet mint egy-két jogász
2009. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem pontozok le senkit, jók a válaszok!
2009. jún. 19. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!