Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A műkörmösök jól keresnek?...

A műkörmösök jól keresnek? Megéri elvégezni a tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen tanfolyamot érdemes elvégezni, amivel könnyű elhelyezkedni és a fizetés is viszonylag jó?
2012. ápr. 16. 01:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a legfelső bejegyzést.


Egy körmös mester írta.



[link]

2012. ápr. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
28%
Mivel se ész nem kell hozzá, se fizikai munkát nem igényel, ezért egyre többen választják ezt a "szakmát". Nem biztos, hogy olyan könnyű lesz vele elhelyezkedned...
2012. ápr. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
33%
Igen, manapság már szinte mindenki műkörmös... esküszöm, facebookon van 154 ismerősöm és abból vagy 30 foglalkozik valamilyen szinten műkörömépítéssel. Suli mellett vagy főállásként is... Ahhoz nagyon kiemelkedően jónak kell lenni már, hogy a baráti körön kívül más is hozzád járjon...
2012. ápr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
18%

1: Hogy félti már a bizniszét a p.icsa :-)


Amúgy nyilván igaza van, de azért nem árt látni, hogy elfogult a szemszögéből, amit írt. Igazából minden szakma telített az orvos és az ápolónő kivételével, de ahhoz azért le is kell tenni valamit az asztalra, az ilyen műizénél meg nem.


Amúgy az én szememben a műkörmös "szakma" egy nagy nulla. Nem csak azért, mert ahogy egy előző válaszoló leírta, ész és fizikai munka sem kell hozzá, hanem azért is, mert az eredmény számomra egy nagy nulla, a műköröm kicsit sem ízléses, sőt kimondottan undorítóak lesznek az ilyentől a nők.

2012. ápr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:

nem is csak az a baj, hogy sok a műkörmös, hanem elterjedtek "okleveles" képzések, tehát nem szerzi meg a szakmát, de elsajátítja az alapokat, valamint nagyon sok a kontár, mint pl. unokatesóm, ő amúgy kozmetikus, de a stellában megvette a felszerelést, és jóval olcsóbban épít körmöt. szóval nem túl jó, de én azt mondom, egy jó szakembernek lesz munkája, de ahhoz több év kell, tehát nem fogsz belőle megélni.


én pl fodrász vagyok, de annyi 1 éves képzés van már, hogy mindenhol fodrászok vannak.. 1 évig vállalkozóként dolgoztam szalonban, és hiába gyarapodott a vendégköröm - túl lassan - és adósságba vertem magam :( most muszáj vagyok kicsit pihentetni a dolgot, és elmenni máshova dolgozni. nem könnyű ma, ezen spórol az ember. hiába vagyok fodrász, ma biztos nem járnék fodrászhoz, sem körmöshöz. épp tegnap bíbelődtem 2-3 órát a körmeimmel, és csodaszépek lettek, így megspóroltam 5ezer ft-ot.

2012. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
amőgy hülye ami a blogban van, hogy lenne már a minimálbér járuléka 57.000? normális?;D 30.000 körül van az az 57ezer. de amúgy igen, fodrászként is a 120ezer havonta volt az ami miatt nekem nem ment, akkor is annyit ki kellett fizetnem, ha 3 vendégem volt egy hónapban, vagy amikor napokig ültem, elég idegörlő :( de azt el kell hozzá mondani, hogy ha van mellette 8 órás bejelentett állásod, akkor pl. nem kell fizetni a járulékos költséget
2012. ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
"1: Hogy félti már a bizniszét a p.icsa :-) " ehhez meg annyit fűznék hozzá, hogy ha ezzel teljesen tisztában lettem volna anno, akkor valszeg nem így csinálom, amit csinálok, úgyhogy nem rossz ez, hogy leírja, csak el kell hinni. persze a stílusa elég vacak, mintha azt állítaná, hogy LEHETETLEN, de nem az, csak kell egy stabil anyagi háttér, amiből folyamatosan morzsolhatsz - nekem nem volt - és kitartás - hát pénz híján az sem volt nekem -.
2012. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:

"amőgy hülye ami a blogban van, hogy lenne már a minimálbér járuléka 57.000? normális?;D 30.000 körül van az az 57ezer."


Mert annyi garantált bérminimumra, minimálbérre meg 49 ezer. Szóval te sokkal nagyobb hülyeséget írtál, mint a blogíró:


[link]


"2012. január 1-től az egyéni vállalkozóknak a következő járulékokat kell fizetniük: Szociális hozzájárulási adó 27%, nyugdíj járulék 10%, egészségbiztosítási járulék= természetbeni + pénzbeni járulékok 7% = 4 + 3%, munkaerő-piaci járulék 1,5% A vonatkozó esetekben fizetendő magán-nyugdíjpénztári tagdíj 10%, táppénz-hozzájárulás 1/3 rész, egészségügyi szolgáltatási járulék napi 213.-Ft, havi 6.390.- Ft, korkedvezmény-biztosítási járulék 13%, de ez 2013.-tól megszűnik


A járulékok fizetésének alapja változó, egyéni vállalkozók esetében a járulék fizetések a minimálbérhez, illetve – amennyiben a vállalkozó főtevékenysége legalább középfokú végzettséget igényel – garantált bérminimumhoz kötött, az átalányadózó EVA-s egyéni vállalkozó esetében pedig vagy az előzőekhez, vagy a vállaláshoz kell igazítani. 2012.-ben a bruttó minimálbér 93.000.- Ft, a garantált bérminimum 108.000.- Ft. A szociális hozzájárulási adó alapja a minimálbér, illetve a garantált bérminimum 112,5%-a, a nyugdíj járuléké a minimálbér, illetve a garantált bérminimum, az egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járuléké pedig a minimálbér, illetve a garantált bérminimum 150%-a."


Tehát minimálbérre számolva:

szociális hozzájárulási adó: 93000*1,125*0,27= 28248

nyugdíjjárulék: 93000*0,1= 9300

egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulék: 93000*1,5*0,085=11857


Összesen: 49405 Ft.


Nyilván azért tudod rosszul, mert régebben alacsonyabb volt a minimálbér, de akkor milyen alapon nevezed hülyeségnek azt, amit az a műkörmös p.icsa leír?


"ehhez meg annyit fűznék hozzá, hogy ha ezzel teljesen tisztában lettem volna anno, akkor valszeg nem így csinálom, amit csinálok, úgyhogy nem rossz ez, hogy leírja, csak el kell hinni."


Szerintem ha bárki vállalkozásba kezd, előbb kell számolni, és utána dönteni. Ezzel a stílussal nem nyitja fel senkinek a szemét, majd keres a delikvens egy más területet, ahol majd véletlenül nem kap ilyen figyelmeztetést, és ugyanúgy megszívja.

2012. ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy pont GKK féltené a bizniszét. Azért vannak olyan nevek a szakmákban, akik megengedhetik magunknak, hogy igenis leírják a tényeket. Rengeteg körmös van az tény, és sokan laikus szemmel szépen dolgoznak. De ritka az olyan, aki valóban szépen dolgozik. Sokáig azt gondoltam, hogy akihez én is jártam, az milyen igényes és szép munkát ad ki a keze közül. Aztán valahol találkoztam Törteli Ildi munkájával képen. Leszedettem a körmeim. Azok olyan szépek voltak, hogy csak lestem. És akkor elkezdtem honlapokat bújni. GKK munkái is gyönyörűek. Nem hiába országos bajnok.

Darabos Évi és Koppányi Emese munkái meg egyenesen meseszépek.

2012. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
Nem akarok senkit sem megsérteni, de az én szememben ez is csak amolyan "hobbi szakma". Ha épp van pénzed, amit szeretnél vmire elkölteni, na akkor ez pont ilyen. De aki ilyenre akarja építeni a karrierjét, pláne manapság, amikor tényleg minden sarkon talál az ember egy műkörömépítőt, hát... ez tényleg olyan, amit csak azért csinál az ember, hogy csináljon vmit meg kiélje a kreativitását. Ahova járok kozmetikushoz ott is van egy körmös csaj és ő is mondta, hogy ha nem lett volna a férje, aki a kezdetektől támogatja anyagilag, akkor biztos nem választotta volna ezt a szakmát, mert nem lett volna miből felépíteni a dolgokat. Arról nem is beszélve, hogy teljesen ki van szolgáltatva a vendégeknek.
2012. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!