Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SEGÍTSÉG! Hogyan tudnék jól...

SEGÍTSÉG! Hogyan tudnék jól novellát elemezni?

Figyelt kérdés

Hiába a pontok, még ha tudom is egyszerűen nem bírok jól elemezni, mindig olyan rosszra sikerül, de nem mondja el a tanár sose, hogy mik a hibák..pláne levelezős vagyok, heti 1x van magyarom 2 órába, de nekem már vége a sulinak, csak év végi vizsgáim vannak...és totál felkészületlen vagyok..mindig 1-2esre sikerül. Valami jó tipp??

Elvileg tartalmat nem lehet írni, de komolyan én mást nem tudnék, hiába a szempont valahogy mindig odalyukadok ki, hogy tartalmat írok.

Segítsetek kérlek!!



2012. ápr. 16. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A tartalom nem elemzés. A novellaelemzés szempontjain menj végig és akkor tuti hogy nem tartalmat fogsz írni legalább is nagyrészben.
2012. ápr. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy a pontok alapján, de ha agyon ütnek se tudom szépen azt megfogalmazni, így valahogy tartalom lesz belőle...nem tudom egy x novelláról, hogy írjak a személyekről, meg ilyenek...:// hogy az jól is nézzen ki.
2012. ápr. 17. 11:10
 3/7 A kérdező kommentje:
Most is csak 2est tudtam írni...nem tudom miért nem sikerül, ennyire nem lehetek béna...valaki segítsen légy szíves!:/
2012. ápr. 23. 18:43
 4/7 anonim válasza:

Fontos, hogy meglegyen a három egység: bevezetés, tárgyalás, bevezetés, és a tárgyalást még további 5-7 részre tagold elemzési szempont szerint.

Aztán az egyik legfontosabb, hogy tudnod kell rizsázni, oldalakat írni a semmiről. Mindig gondolkozz azon, hogy még miről írhatnál, legyen fantáziád, próbálj rájönni, hogy mi lehet a mögöttes jelentése a szövegnek.

Az egész elemzésednek tartania kell valami felé, legyen gördülékeny és logikus felépítésű.

Bármit is írsz az jó, (ha csak nem tárgyi tévedésről van szó) hiszen az egész elemzés egy szubjektív dolog.

Na kb ennyi meg persze a szempontrendszer ami szerint írnod kell az egészet, és amit mindjárt belinkelek.

Ja és ha nagyon nem megy még mindig ott van az érvelés, vagy az összehasonlítás.

2012. máj. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

*bevezetés, tárgyalás, befejezés


Na itt van egy ez egész jól leírja:

[link]


És olvass kész elemzéseket.

2012. máj. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2012. máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi!
2012. máj. 1. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!