Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy egyetem adott szakán...

Ha egy egyetem adott szakán összesen a felvehető diákok létszáma 70, és csak 40en jelentkeztek oda, akkor a ponthatártól független felveszik mind a 40 diákot ha azok a minimális ponthatár felett teljesítenek?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 19. 17:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
37%

Miért nem lehet egyszer és mindenkorra megérteni, hogy a ponthatár nem vmi láthatatlan kéz, vagy vmi istenség, netalántán vmelyik politikus húzza meg, hanem a jelentkezők alakítják.

Ha 40-n jelentkeznek, és úgy döntenek, hogy ennyi emberrel elindítják a szakot, akkor a 40. ember pontszáma lesz a ponthatár.

Komolyan kezdem már unni, hogy ezt minden egyes héten háromszor el kell magyarázni.

Tudom, azért van ez az oldal, hogy az emberek kérdezzenek, de azért a 100. ugyanolyan kérdés már baromi unalmas.

Miért nem lehet a keresőt használni?

Vagy legalább elolvasni a felvi.hu-n, hogy hogy alakul ki a ponthatár? Ugyanis ott le van írva.

2012. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

1. válaszoló!

Szerintem a kérdező pontosan tudja, hogy hogy alakulnak a ponthatárok. Éppen azért kérdezte, mert tényleg kicsit fura, hogy akkor gyakorlatilag mindenkit felvesznek, aki eléri a 240 pontot... ezen már én is gondolkodtam, pedig én igazán tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal :)

Kérdező!

40-en jelentkeztek összesen, vagy 40-en jelölték meg első helyen? Mert az sem mind1.

2012. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Miért lenne furcsa? Ha annyian jelentkeztek (és mindenki oda is nyerne felvételt, mert azt jelölte elsőnek, vagy előrébb megjelölt suliba nem jutott be), akkor bizony a minimum lesz a ponthatár! Feltéve ha elindítják a szakot ennyi emberrel.
2012. ápr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Kedves első! nagyon jól tudom, mi hogy alakul.

Kedves második! köszönöm a válaszodat, erre voltam kíváncsi :)

2012. ápr. 21. 14:40
 5/27 A kérdező kommentje:
2. hoz bocsi lemaradt: összesen 40en jelölték meg, de nem elsőnek
2012. ápr. 21. 14:41
 6/27 A kérdező kommentje:

És még 1 dolog kedves Első!

Ha ennyire unod a kérdést, miért válaszolsz?

ráadásul ilyen formában, ne haragudj, hogy most érettségizek és segítséget kértem :) nem mellesleg, nem találtam ehhez kapcsolódó kérdést.

2012. ápr. 21. 14:43
 7/27 anonim ***** válasza:

Már bocs, de az baromira nem az én hibám, hogy a kérdező nem tudja normálisan megfogalmazni, hogy mit is akar kérdezni.


"akkor a ponthatártól független"

Ebből a részből pedig baromira a jön le, hogy fingja sincs arról, hogy hogy alakul ki a ponthatár.


Ha nem erre kíváncsi, akkor fogalmazza meg úgy, hogy érthető legyen.

2012. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ó bocsánat Mr. Kedvesség legközelebb odafigyelek :)
2012. ápr. 21. 14:46
 9/27 anonim ***** válasza:

Ms.


Amúgy elég szánalmas, hogy ahelyett, hogy beismernéd, hogy igen is rosszul fogalmaztad meg a kérdésed, még engem osztasz le. Pontozzál le nyugodtan, attól nem leszel okosabb:DD


Mellékesen megjegyzem, hogy választ adtam a kérdésedre, szóval szerintem akár meg is köszönhetnéd.

2012. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Ne haragudj már de miért vagy ekkora paraszt?

Nem adtál választ a kérdésemre, másnak sikerült megérteni mit szerettem volna kérdezni, neked nem sikerült , itt pattogsz ,miután közlöd, hogy unod ezeket a kérdéseket, mi a szarnak írsz ide akkor egyáltalán? Feltűnési viszketegség? vagy mi?

Tudom mi alapján történik a ponthatár megállapítása, a kérdésem arra ment ki, hogy tudjam, a régihez közeli ponthatárra számíthatok, vagy a jelenlegi 240 felettire ha kevés a jelentkező.

Ez egy feltételes kérdés volt, egy szimpla kérdés, te meg agyvérzést kapsz tőle :) bár ki tudja , inkább írkálj csak ;)

2012. ápr. 21. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!