Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar emelt érettségi?

Magyar emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Én most megyek magyarból emelt szinten érettségizni. Nagyon izgulok, felkészületlennek érzem magam. Jól jönne néhány jó tanács,hogy mire figyeljek,hogyan tanuljak rá, vagy miből. Írjátok le a tapasztalataitokat!

2012. ápr. 21. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is most megyek emeltezni..és sajna én sem érzem magam felkészültnek :S megakptad már a levelet hogy hova mész vizsgázni ?
2012. ápr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem a tanárom azt mondta, hogy a magyarokat nagyon nézzük át, mert világirodalom nagyon kevés van benne. De azért legyél tisztában velük, szóval Heine maradjon romantikus, míg Byron angol, stb. A költőknél a verscímeket és ciklusokat kell nagyon átnézni, míg az íróknál a regények/novellák címeit. Legyél tisztában az életrajzokkal (főbb események mindenképp). Műfajokat sem árt tudni, ha elemzésnél esetleg felbukkanna. Szerintem ezek a fontosak. (Amúgy én is most megyek. Szóbelitek nektek mikor lesz? Nekem 11-én.)
2012. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 11én lesz :)
2012. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eötvösbe rendeltek be, a szóbelim pedig 9-én lesz.ti hol lesztek? Amúgy köszönöm a tippeket ;) sajnos az én magyar tanárom egy gyökér és nem segít semmiben...:S
2012. ápr. 22. 23:02
 5/5 anonim ***** válasza:
21:37 es vagyok..engem a patronába hívtak.
2012. ápr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!