Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell ebben az esetben...

Hogyan kell ebben az esetben hivatkozni?

Figyelt kérdés

Egy könyvből idéztem idézeteket, tehát már a könyv szerzője is idézetként írta. Most írom az irodalomjegyzéket. Oda az eredeti művet is be kell írnom, amire a szerző hivatkozik, ugye? És ha külföldiekről van szó? Német nyelvű könyvből idézett és gondolom fordított a szerző.

Remélem érthetően fogalmaztam, a konzulensem mostanában sajnos nincs elérhető közelségben.


2012. ápr. 24. 01:05
 1/2 anonim ***** válasza:
11%
Kérdezd meg Schmitt Pált!
2012. ápr. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha egy konkrét könyvből idéztél (az mindegy, hogy annak a könyvnek a szerzője honnan vette az idézetet), akkor őt kell feltüntetni. tehát ha te magyarul olvasod a német könyvet, akkor a magyar szerzőt/fordítót kell feltüntetni, ha ezt esetleg nem fogadnák el, akkor keresd vissza, hogy honnan idézett/fordított a magyar (index-ben benne kell lennie). nálunk, ha nem olvastad az eredeti művet, akkor nem kell feltüntetni a dolgot; hanem azt, hogy hol olvastad, kinél, de azt pontosan.


tehát pl:


Atkins et al, Physical Chemistry 9th edition. Oxford University Press, Oxford (2010). page xyz.


szerintem, de én a UK-ben tanulok, lehet, hogy nálunk máshogy van :) mi a harvard referencing-et használjuk (online van letöltető e-book ingyér), ott minden tisztán le van írva, hogy milyen esetben hogyan kell referálni.

2012. ápr. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!