Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri érettségin van olyan...

Töri érettségin van olyan szabály, hogy ha a 2. rész (esszéírás) nincs meg 10%, akkor az egész írásbeli "érvénytelen"? Vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 30. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
az egészből kell meglennie a 10 százaléknak de szóbelivel együtt el kell érned 30 pontot azaz 20 %ot
2012. ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem is ilyet mondott a töri meg az irodalom tanár is(esszénél 2 oldaltól van meg a 2-es) remélem hogy nem igaz :D
2012. ápr. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2012. ápr. 30. 20:47
 4/7 A kérdező kommentje:

második: én is remélem:D de szerintem meglesz simán:)

csak nem lesz akkora nehezítés, mint amit mondogattak...

2012. ápr. 30. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:
milyen nehezítést mondogattak?:O
2012. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Történelemből az egész írásbeli egy vizsgarésznek számít.
2012. máj. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem tudom konkrétan, de nekünk a suliban a csapból is az folyt, hogy szigorítják az egészet...nem a jogi pályára gondolok, meg annak a bizonyos papírnak az aláírására, meg az egyéb (szerintem) szivatásokra, hanem magát a vizsgát nehezítik, hogy pl. eddig a törit egy "utcáról beeső ember" is megtudta írni, ha volt egy kis józan esze, és már októberi érettségin is látszott, hogy kevesebb a forrás és sokkal több háttértudás szükséges ahhoz, hogy valaki jól megírja...meg gondolom a többi tárggyal kapcsolatban is...de nagyon remélem, hogy csak ijesztgetnek minket és nem lesz érezhetően nehezebb:) ha meg igen, akkor mindenkinek nehéz lesz, így a felvételi pontok is aszerint alakulnak, szóval szerintem nem kell beijedni... :D legalábbis én ezzel nyugtatom magam:)
2012. máj. 1. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!