Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez hogy van? Elmagyarázza valaki?

Ez hogy van? Elmagyarázza valaki?

Figyelt kérdés

11-es vagyok és jövőre érettségizem

mikor kell beadni a főiskolára/egyetemre a jelentkezést?

hányat lehet megjelölni? és van olyan, hogy az egyikre se vesznek fel?(nyilván hülye kérdés mert gondolom van ilyen)


és pl.: ha az első helyre egy olyat írok be, amire később rájövök h nem szeretnék, de felvettek akkor a második lehetőség el van vetve? lehet így variálni?


és ha nem vesznek fel, de mégis úgy döntök h amit megjelöltem vmelyikre szeretnék menni, de fizetem, akkor várni kell egy évet a jelentkezésre? vagy bemegyek, megmondom h fizetem és már szeptemberbe kezdhetek is?


és ha vmiért nem vesznek fel és nem is fizetem, de rájövök h okj-re akarok menni, akkor mi a teendő?


lehet hülye kérdések, de nem nagyon értem és fontos!

olyan írjon, aki már túl van az ilyeneken

köszönöm :)


2012. máj. 2. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

a főiskolára 2013 február valahanyidákig lehet majd jelentkezni (így szokott lenni)


3 megjelölésre van lehetőséged egyszeri 9000 ftot kell fizetned,de ha 4et jelölsz akkor már 18 ropi


nyáron van lehetőséged sorrendet módosítani a felvi.hun egyetlen egyszer,tehát érdemes elgondolkozni h mit is akarsz,és július végén vagy augusztusba jönnek ki a pontok,a szakváltás az főiskola függő......


ezt a nem vesznek feles izét nem értem.......befizeted az eljárási díjjat vársz nyár végéig jön a boríték h hova vettek fel abba benne lesz h mikor lesz gólyatábor,beírtakozás stb.... vagy h sikerteln volt a felvételi eljárás


ha nem vesznek fel akkor 2014es jelentkezéskor oda jelentkezel ahova akarsz


nem olyan hülye kérdések ezek,de ofd úgyis elmondja annyiszor amikor aktuális lesz, h legszivesebben betömnéd a pofáját :)


remélem tudtam segíteni :)

2012. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát úgyértettem h bejelölöm a pesti gazdasági sulit például

és nem vesznek fel se erre se a másik kettőre amit bejelöltem még, mert rosszak a jegyeim és az érettségim is tegyük fel

de menni akarok és úgy döntök h mivel nem vettek fel ezért fizetni fogom

és oda mehetek a suliba h bocs nem vettetek fel de mégis fizetném

ez lehetséges?

2012. máj. 2. 15:18
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi amúgy a válaszokat, hasznos volt :)
2012. máj. 2. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!