Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Romániában miért hosszabb egy...

Romániában miért hosszabb egy iskolai nap, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Romániában a tanórák 50 percesek, és gyakran a gyerekek 3-ig az iskolában tartózkodnak (természetesen ez az alsósokra még nem érvényes).Eközben Magyarországon csak 45 perc egy óra, és nincs ilyen sok értelmetlen óra, ezért sokkal kevesebb időt kell az iskolában tölteniük.Nem gondolnak bele, hogy így a gyerekeknek mire lesz idejük otthon?Rengeteg időt elvesznek a gyerekek életéből, amit egyéb, hasznos dologgal, és pihenéssel is eltudnának tölteni.

2012. máj. 2. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Hát nekem egyetemen reggeltől este fél 10-ig van órám, másik nap se sokkal kevesebb, pedig itt azért jval többet kell tanulni, mint gimiben vagy alatta...
2012. máj. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
első: egy egyetemet meg egy középiskolát/általános iskolát nem lehet összehasonlítani. most komolyan egy 14 éves gyerek mellett akarod sajnáltatni magad?
2012. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem, csak mondom, hogy feleslegesen rinyál, mert az a mennyiség, amennyit egy általános/középsiskolás az iskolában tölt, fika.. kár is rinyálni miatta
2012. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

egy 14 éves gyereknek nem "fika" az az időtartam. sztem te is rinyáltál volna 14 évesen, ha minden nap 3-ig a suliba kellett volna rohadnod.

(másrészről az egyetemet te választottad, az általános iskola pedig kötelező)

2012. máj. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
az utolsonak adok egy zold kezet mert teljesen igaza van!!
2012. jún. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!