Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi követelményrendsz...

Az érettségi követelményrendszernek mégis mennyire lehet hinni?

Figyelt kérdés
Külön tanárral készülök kémia középszintű érettségire. A tanárom végig úgy tanít, hogy közbe nézi a követelmény rendszert, s aszerint haladunk. Mégis mikor csináltunk feladatsorokat, volt 1-1 feladat, amelyek a követelményrendszer szerint már emelt szintűek. Akkor most nem értem, miért hoznak követelményrendszert, ha attól függetlenül mégis tesznek az érettségibe nehezebb feladatokat? Vagy lehetséges, hogy nincs minden egyértelműen megfogalmazva? Mert én pl most megnéztem mit ír bioszból és a biomokat egyáltalán nem kéri egyik szinten sem, holott a könyveim részletesen taglalják s mind írja, hogy ez már emelt anyag. Nem értem.
2012. máj. 3. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Elméletileg pontosnak kellene lenni a követelményrendszernek. A kémiához nem értek, de matekból is előfordult már olyan, hogy egy anyagrész kifejezetten az emelt szintre volt sorolva, mégis volt középszinten. Nem tudom, miért lehet ez.


De szerintem a felkészüléshez teljesen jó, ha a követelményrendszer szerint végigveszitek az anyagot, és ha a feladatsorokban előfordul valamilyen attól eltérő témakör, akkor megbeszélitek azt is a tanárral. Nem kell nagyon félni az érettségitől. ha tanulsz rá rendesen, akkor jól fog sikerülni.

2012. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze tudom már leérettségiztem, csak kémiából és bioszból csinálok kiegészítőt. A korábbiaknál nem néztem a követelményrendszert, de azért itt nem árt. Főleg mivel olyan kémia könyvem van, ahol nincs jelölve mi emelt és mi közép. Biosz könyveimben meg tök kuszán van minden, az egyikben ez emelt, a másikban ugyanaz még közép... tehát érdemes nézni mit ír a követelményrendszer, csak ezek után bizonytalan vagyok ,hogy lehet e neki hinni.
2012. máj. 3. 10:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Nézz át mindent és nem érhet meglepetés :)
2012. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!