Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Legalább 20%-ot el lehet...

Legalább 20%-ot el lehet simán érni érettségin mindenből, ha évközbe 3as voltam?

Figyelt kérdés

Akik idén érettségiznek! Ti már teljesen felkészültnek érzitek magatokat a jövőheti érettségire?

Akik már érettségiztek! Ugye nem lesz vészes és egy 20%-ot bárki össze tud hozni legalább? Nagyon félek, főleg a magyartól, mert mi csak az érvelést meg a novella elemzést néztük át párszor. De inkább az elemzést, de nekem nagyon nem megy...most olvasgatok minta elemzéseket, de iszonyat félek, hogy abból nem jön össze a 20%...:/



2012. máj. 4. 12:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a 20%-ot bárki meg tudja csinálni, ha ráfingasz a lapra, szinte már az is 1 pontot ér a javítókulcs szerint. Én egyébként anno csak emelt szintű érettségikre tanultam, a többit át sem néztem, így lettek 70% körüliek. Soha nem voltam jó tanuló. (kivéve amiből emeltet tettem, de azok amúgy is érdekeltek, a hétköznapi életben)
2012. máj. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

soha életemben nem voltam kitűnő, mindig is lesz@rtam azt ami nem érdekelt, ennek ellenére kitűnő lett az érettségim


az egész egy hatalmas vicc, megbukni csak az tud, aki akar, de komolyan, még a 2eshez is művészet kell


bár azt hozzá kell tenni, hogy nagyon jól megírni az érettségit nem olyan könnyű..(gondolok itt a 95-100%ra)

2012. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha évközbe 3 as voltál akkor az érettségiden simán meglesz az a 20% ránézel a lapra tuti hogy fogsz tudni kezdeni valamit. Én kevés tanulással 50%ot értem el majdnem mindenből. Nekem egyedül a matek lett gyenge 26% :S Szóbelire meg majd készülsz az írásbelik után, ha azon is elmakogsz valamit akkor már fél siker ha a lényeget mondtad plusz a felkészülésnél írtál a lapra valamit akkor meglesz a 20% ne félj tőle, igaz én is féltem tőle tavaly, de elég könnyen ment.
2012. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

most látom, hogy magyart írtál.. az volt az egyik amit nagyon utáltam, kb semmit se tudtam, de így is 5ös lettem, az írásbeli része igazából szövegértelmezés, meg az esszénél is lehet rizsázni, adnak pontot


én is azt hittem hogy azon bukok meg, de végül nagyon jól sikerült


2. voltam

2012. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Magyaron a fele szövegértés, csak tudsz olvasni. A második felében meg lehet választani novellaelemzést vagy verselemzést vagy érvelést. Mindig mondják, hogy itt nem rizsázni kell, pedig én amikor ilyeneket írunk előtte mindig rizsáztam és mindig meg is lettem dicsérve, hogy milyen jó...


Én igazából a matektól és az emelt töritől félek, megbukni ezeken tuti nem fogok, csak mindkettőből örülnék 90%-nak. Németből meg legyen meg a kettes aztán csókolom.

2012. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

még nem vagyok teljesen felkészülve (most is törit "tanulok":D). én a matektól félek. legboldogabb ember lennék, ha sikerülne 90% fölött : /

meg persze az infó emelt...főleg a szóbeli része.: s

2012. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Én most nézegetem a régieket, de kb néha pislogok, hogy nekem ezt tudnom kéne???:/ Nektek is volt ilyen, hogy érettségi előtt lestetek tavalyi érettségi feladatokat és akkor hozzá se tudtok szólni, de amikor ott ültök és tétje van akkor eszetekbe jut!?

Matekon csomón kb csak pislogtam, pedig negyed éves vizsgákon általában 2-3ast mindig megírom, most meg mintha nem is tudnám mit kérdeznek tőlem..:(

Magyarból meg a szövegértésnél egyszer tanár behozott egy nagyon nehezet, azt mondta annál csak jobb lehet....az igen rossz volt...remélem idén nem lesz nehéz, mert az elemzésem tuti, hogy rossz...://

Föcitől félek a legkevésbé, azt talán várom is..

töriből meg bár esszénél nem a magyar történelem lenne a legfőbb, egyetemeshez jobban értek..:/ De hát tuti olyanok lesznek, hogy hirtelen nem fog semmi se beugrani....abba bízok, hogy sok feladatot meg tudok oldani az atlasz segítségével.

Apropó! töri atlasz...most nektek a térképes része mibe tud segíteni egyes feladatoknál? Mert én vizsgákon is főleg a kronológiát alkalmazom belőle.:///

Ajh, lenne már 1 hét múlva ilyenkor, és érezném, hogy nem sikerült rosszul..:(

Borzasztóan félek....

2012. máj. 4. 14:22
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Atlaszon ott vannak ugye a kronológián kívül adatok a térképen, sok olyan is ami nincs a kronológiás résznél, pl ha olyan esszéd van amiben a középkori egyetemekről kell írnod, akkor felcsapod az atlaszt és kimásolgatsz pár várost ahol volt egyetem. Emellett rengeteg kép van, pl ami hasznos lehet az az ipari forradalom találmányai.
2012. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.:)

Remélem azért össze tudok hozni valamit.

2012. máj. 4. 15:17
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha valamilyen háborúról kell írnod törin, abban is nagy segítség az atlasz! Ott vannak a jelzések, a nyilak, hogy ki merről-merre támadt, hol volt a csata helyszíne és ki nyert. Ezek nagyon jó adatok, amiket simán fel tudsz használni az esszéhez!


Én jövőre fogok érettségizni, de a magyartól már most parázok, ha rá gondolok. 3 éve azt sulykolja a magyar tanárunk, hogy milyen hülye társaság vagyunk, hogy nem tudunk szöveget értelmezni, nem tudunk novellát elemezni (3 év alatt egyet csináltunk, az is házi dolgozat volt, mégis honnan kellene tudnunk, ha közösen nem csinálunk meg egyet?!) és nem tudunk összehasonlító elemzést írni, az érvelést pedig el is felejthetjük, mert ahhoz tudni kell a művek tartalmát stb. Tudom, hogy nem nekem mondja ezeket, hanem komplett a társaságnak és tudom, hogy rám ez nem annyira vonatkozik, hiszen a stabil 4-es mindig megvan, de apránként közelítek az 5-öshöz. Mégis az, hogy kb. kéthetente ezt hallgatjuk teljesen elveszi az önbizalmam és úgy érzem, hogy semmit nem tudok. :S

Mindenesetre van még egy évem, és mindent megteszek azért, hogy felkészüljek mindenre!


Sok sikert! :)

17/L

2012. máj. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!