Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom írásbeli érettségire...

Irodalom írásbeli érettségire még mit nézzek át?

Figyelt kérdés
tippek, ötletek?:)

2012. máj. 5. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Arra nem tudsz mit átnézni.

Lesz szövegértés, meg ugye a választott fogalmazás.

Esetleg, ha már tudod, hogy mondjuk összehasonlító verselemzést választod, akkor nézd át, hogyan kell, milyen pontokra figyelj.

Nézd át az előző évi magyar érettségi feladatsorokat.

2012. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én az érvelést fogom választani :)
2012. máj. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én azt amiben értelmezni kell egy művet. Remélem nem szívatnak meg minket és novella lesz.
2012. máj. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jól láttam, akkor az elemzés vers volt, az összehasonlítás meg novella ?? De jó, hogy tavaly leérettségiztem.
2012. máj. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, karcolat volt, nem novella...én azt választottam. De a szövegértés valami iszonyat volt!
2012. máj. 7. 14:30
 6/7 anonim ***** válasza:
A szövegértés nagyon sok gondolkodást igényelt és így kevés volt rá az idő. És jól megírtam tegnap nektek, hogy meg ne szívassanak, hogy novella helyett verset adnak és megszívattak. Én be is sokkoltam hirtelen, majd fél órát gondolkoztam, hogy most mi legyen, és végül az összehasonlítást választottam és megszenvedtem vele de meglett a 3 oldal :) A magyar tanárunk egyébként év eleje óta erre figyelmeztetett, hogy lehet, hogy nem novella lesz.
2012. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha origón jók a megoldások akkor a szövegértésem jó lett, az összehasonlítás meg 3 oldal, de majd meglátjuk :)
2012. máj. 7. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!