Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek hogy sikerült a magyar...

Kinek hogy sikerült a magyar érettségi?

Figyelt kérdés
Milyen nehézségűnek találtátok, egyáltalán, mi a véleményetek róla úgy általánosságban?

2012. máj. 7. 16:51
 1/6 anonim válasza:

Helló!

Gondolom a maira gondolsz:)

Hát nekem egész jól ment a szövegértés az mindig is ment igaz lett hibám ott is.A szövegalkotásnál a Karinthy feladatot választottam.Ami le volt írva a feladatban azt beleírtam kb 3 oldal lett.Remélem jó lesz.

Sok sikert a többihez!

2012. máj. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sziszi1310 válasza:
Én nem nézem meg a javítókulcsot mert csak idegesebb lennék miatta. A második részben az érvelést választottam , de ott most félek mert Balassit írtam és azt hiszem elrontottam nevét. nem tudom mennyit vonnak le érte :( De nagyon szeretnék ötöst.. 4 és fél oldalt írtam.. vettem még Prométheuszt és Ivo Andric Híd a Drinájából egy hősi alakot .Nagyon remélem hogy jól sikerült ! És nektek is szurkolok!! :)
2012. máj. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
max 5 pontot vesztettem,érvelés meg 4 oldal lett!+ :D
2012. máj. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szövegértésnél a szöveg szerintem nem volt nehéz, viszont a kérdéseket szerintem nem tették fel egyértelműen. Sokszor nem volt világos hogy konkrétan mit kérdeznek. A megoldókulcs alapján a lyukas szövegben van hibám meg mikor választani kellett a két költőt, ott Shakespeare-t választottam gagyi indoklással (de láttam olyan nem hivatalos megoldó kulcsot is amiben azt fogadták el), a többi meg úgy néztem hogy jó lett. A második résznél a két karcolat összehasonlítását választottam. Verset elemezni nem igazán tudok, érvelésnél meg nem feküdt annyira a téma :) Egyébként 3,5 oldalt írtam (az a gáz hogy kis és vékony betűkkel írok ráadásul tömötten, így többet kellett írnom hogy meglegyen a 3 oldal), mondjuk sejtésem nincs hogy milyen lesz :D Tartalmilag mindig jók szoktak lenni az ilyen fogalmazásaim, csak a szerkesztés és helyesírás húzza le. Egyébkét jó volt a két szöveg, érthető és könnyen összehasonlítható- szerintem.
2012. máj. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2012. máj. 7. 23:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah, és sok sikert a holnapi matekhoz! :D
2012. máj. 7. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!