Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elítélitek azt aki dadog és...

Elítélitek azt aki dadog és ezért 40 pluszpontot kap a továbbtanuláshoz?

Figyelt kérdés

(ez csak elméleti feltevés, én cukorbeteg vagyok de azért nem jár pont...)

csak érdekel mások mit gondolnak róla



2012. máj. 8. 15:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem őt ítélem el, hanem azt, aki kitalálta, hogy ez ugyanannyit "érjen", mint két felsőfokú nyelvvizsga.
2012. máj. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem volt világos, hogy egyes fogyatékosságokért miért jár pluszpont, másokért meg nem...

Én a 40-et nagyon soknak tartom, de nem ítélem el.

2012. máj. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Őt nem ítélném el, de aki ilyen szabályt kitalált, attól azért megkérdezném, hogy ezt hogy találta ki. Ha valaki dadog, az nem hátrányos helyzet. Vagy ha emiatt kinézik az érettségin/felvételin, akkor azt a tanárokkal kell lerendezni.


Amúgy tényleg jár ezért plusz pont? :)

2012. máj. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
mi ez a hülyeség?? még jóhogynem hátrányos helyzete miatt felvételi nélkül bekerülhet a színművészetire...
2012. máj. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
tényleg jár ezért
2012. máj. 8. 15:47
 6/31 A kérdező kommentje:

15 45-ös

lehet, hogy azért mert a szóbalin ennyit veszít is a dadogás miatt

2012. máj. 8. 15:48
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, a színművészetin valóban hátrányos helyzet, de oda úgysem veszik fel. Egy műszaki suliban viszont nem értem, miért számít ez bármilyen hátránynak.

(15:45 voltam.)

2012. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

"lehet, hogy azért mert a szóbalin ennyit veszít is a dadogás miatt"


Ezt nem értem. Ha pl. semmit nem tanul, csak hadovál, akkor is átmehet egy vizsgán? Vagy hogy van ez? Tudás "helyett" a dadogással is célt lehet érni? Ettől értékesebb lesz szakmailag?

2012. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
én sem tudom de arra gondoltam, hogy a vizsgabiztos nem ismeri(és ez biztos) akkor azt hiszi, hogy azért dadog mert nem tanult, pedig igazából felkészült
2012. máj. 8. 15:53
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd már meg légyszi azt a jogszabályt, miszerint a dadogásért pluszpont jár. Nekem ilyen nem rémlik, de persze lehetséges.


Amúgy engem nem érdekel és nem ítélem el. Nyilván ha vkinek van lehetősége vmire, akkor él vele. Ha te a cukorbetegséged miatt kapnál 40 pontot, gondolom nem mondanád azt, hogy "köszi, nem kell".


Amikor felvételiztem, én is szenvedtem minden ilyenen. Állandóan azon háborogtunk, hogy ennek miért jár, annak miért jár.

Aztán rájöttem, hogy baromira örülhetek, hogy normális a családom, és nincs semmilyen fogyatékosságom.

Nem azért adnak az ilyen embereknek pluszpontot, hogy előnyben legyenek, hanem hogy ne legyenek hátrányban, ugyanonnan induljanak, ahonnan én.

Az én dolgom az, hogy tisztességesen felkészüljek. Ha sikerül, akkor úgy is felvesznek, nem fognak "kitúrni" a dadogósok meg az ilyenolyan fogyatékkal élők.

2012. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!