Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az írásbelim nem sikerül...

Ha az írásbelim nem sikerül elég jól, meg tudom ismételni?

Figyelt kérdés
Informatikából érettségizek 21-én, és csak érdekelne, ha esetleg nem sikerül megfelelően, van-e esélyem megismételni. Hallottam valami olyasmit, hogy ha megírom az írásbelit, de nem megyek el a szóbelire, akkor jövőre újrapróbálhatom. Elméletileg egy évfolyamtársam már csinálta ezt, de nem tudom, pontosan hogyan működik a dolog.

2012. máj. 11. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Rém egyszerű. Javító vizsgát teszel, ami kisebb összeg befizetése után történik. Ha jól tudom, ezt akárhányszor megteheted.
2012. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a javítóvizsga és az alap írásbeli közt mennyi idő van?
2012. máj. 11. 20:50
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
1 év:-)
2012. máj. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül kell várni 1 teljes évet, már az októberi szezonban is tehetsz javítóvizsgát... asszem...
2012. máj. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előrehozott érettségi, rendes, mert most fogsz végezni a középiskolával?


Ha előrehozott:

Csak javító és szintemelő érettségit tehetsz, amíg meg nem szerzed az érettségi bizonyítványt.

A javító érettségi tulajdonképpen azt jelenti, hogy az előzőn nem mentél át. Vagyis ezért szokás el sem menni a szóbelire, mert akkor alapból sikertelen az érettségi, és még újra próbálkozhatsz.

Ha megvan a 2-es, vagy jobb, akkor már nem próbálkozhatsz újra, csak emelttel (ha eredetileg közepet tettél). Ilyenkor viszont 2 eredményed is lesz, és mindkettőt felhasználhatod pontszámításhoz a későbbiekben.

Amíg középiskolába jársz, addig fizetned sem kell ezekért az ismétlésekért (első alkalommal).


Ha most végzel:

Minden probléma nélkül újra megpróbálhatod, nincs semmilyen megkötés sem szintre sem semmire. Minden megszerzett eredményt felhasználhatsz később.

Ilyenkor viszont már fizetned kell elsőre is, kivéve ha valami speciális okból tanuló maradsz (pl. középfokú OKJ-s képzés).


Az mindkét esetben igaz, hogy leghamarabb a következő érettségi időszakban érettségizhetsz újra, ami a május-júniusi után az október-novemberi.

2012. máj. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, egy "vagy" kimaradt rögtön az első sorban, de remélem, így is érthető.
2012. máj. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Előrehozott.

Tehát ha jól értem, akkor ha nem sikerül elég jól az írásbelim, el sem megyek a szóbelire, és jövőre ismételten megcsinálhatom?

2012. máj. 13. 10:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, jól érted!
2012. máj. 14. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!