Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor és miért hozták be azt...

Mikor és miért hozták be azt a törvényt, hogy aki elmúlt 18 éves és nincs meg az érettségije, akkor az már csak felnőttképző (fizetős) tanfolyamokon, teheti le. Miért nem iratkozhat be egy gimnáziumba vagy bármely más szki-ba?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 09:12
 1/3 anonim válasza:
Mert akkor akármeddig elszórakozhatna "közpénzen" az iskolapadban. Demoralizáló hatása is lenne.
2012. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, én is ilyesmire gondoltam :-)
2012. máj. 12. 09:23
 3/3 anonim ***** válasza:

azért ez nem így működik.én is 18 évesen kezdtem az érettségi felkészítést szakma után nappali tagozaton ugyan abba a suliba ahol szakvizsgáztam.nem kellett fizetni 1 petákot se érte.ugyan úgy járt a diákigazolvány,csak annyit vállaltunk le h 2 év alatt tanuljuk meg négy év agyagát.és nem voltunk hátrányos helyzetűek meg stb....mégis aki eljutott addig annak sikerült,sőt 1 páran még felsőoktatásba is bekerültünk. :)


meg van 1 26 éves ismerősöm aki levelezőn csinálja és neki se kell letenni érte az asztalra,vagy utalni bankszámlára.


szal ha érettségizni akarsz akkor nézz utána hogy hol van rá lehetőséged a környéken,mert biztos h van valahol felnőtt nappali,levelező,esti tagozat.

2012. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!