Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi ez a hazugság, hogy az...

Mi ez a hazugság, hogy az orvosin növelték a keretszámot?

Figyelt kérdés
Még cikket is olvastam erről (belinkelném, de most nem találom), de pl a PTE-re ugyanannyit vesznek fel orvosira (és fogorvosira és gyógyszerészetre), mint tavaly. Akkor megint mit hazudoznak itt össze-vissza arról, hogy növelték a keretszámot? Vagy azt elfelejtették odaírni, hogy ez csak a SOTE-ra vonatkozik? (próbálom kikeresni a cikket).
2012. máj. 13. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy a bölcsész szakra kevesebb embert vesznek fel, a természettudományira valamivel többet, orvosin meg nem változott a létszám. Pár hónapja volt előadás a iskolánkban erről, de nem 100% mivel nem Magyarországon fogok egyetemre menni, ezért nem jegyeztem meg pontosan.
2012. máj. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem egy csomó ember mondta, hogy orvosin illetőleg az egész egészségügyben növelték. Utánanéztem és tényleg találtam egy cikket erről, de most nincs meg. Lehet hogy sokan összezavarodtak a sok infótól, és úgy gondolták, hogy a természettudományos képzésbe mondjuk az orvosi is beletartozik. Nem tudom. Lehet, amit múltkor találtam nem is hivatalos cikk volt, csak valami iromány.
2012. máj. 13. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Felvin volt egy hivatalos kiadvány arról, hogy hol mennyi lesz az államilag támogatott keretszám (sulira lebontva).

Nem az ilyenolyan cikkeknek kell hinni, hanem a hivatalos közleménynek. Egyébként az orvosi nem a természettudományi képzések közé, hanem az orvosi és egészségtudományi képzések közé.

2012. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Egyébként az orvosi nem a természettudományi képzések közé, hanem az orvosi és egészségtudományi képzések közé."


na ne mond ;)

2012. máj. 13. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Osztatlan egészségtudományin növelték a keretszámot a tavalyihoz képest azt hiszem 150-nel vagy 200-zal.

Ez az általános orvos és a fogrovos + állatorvos szakokat jelenti, mindenesetre nőtt elég szépen a keretszám.

Ha érdekel a hivatalos infó, akkor a magyar közlönyben nézz utána, valamelyik január eleji vagy közepei számban van benne, mint kormányhatározat

2012. máj. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!