Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ez a megoldás? (töri emelt)

Miért ez a megoldás? (töri emelt)

Figyelt kérdés

Történelem emeltnél az 5. kérdés az Erdélyi Fejedelemség... az "a": hamis... miért? három nyelvi csoport: magyar, német, román...nem?


a "b": igaz, három vallási közösség? a térképen eleve 4 van: görögkeleti, katolikus, református,evangélikus, unitáriusok.... eleve én ugy tudom: székelyek-katolikus, magyar-főleg református, szász-evangélikus, román-ortodox....?????akkor miért ezek a megoldások?:D


2012. máj. 13. 21:54
 1/5 anonim válasza:
Na látod ezt én sem értem.... Az egész egy nagy hülyeség volt szerintem...
2012. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én is úgy értelmeztem,ahogy te
2012. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és akkor ki fogja megmagyarázni hogy miért ez?:D:D csak mert engem nagyon érdekel:D
2012. máj. 16. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia. Először is leszögezem, hogy én tavaly tettem le az emelt érettségimet töriből, tehát kb 1 éve nem volt történelem könyv a kezemben, úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy jó, amit írok. Megnéztem a feladatot.


a) Az erdélyi három rendi nemzet nagyjából megfeleltethető a három nyelvi csoportnak.

Hamis. A három nyelvi csoport valóban a magyar, német, román, ebben igazad van. A három rendi nemzet viszont a magyar, székely, szász. A szászoknak megfeleltethető a német nyelvi csoport, a magyaroknak egyértelműen a magyar, viszont a székelyeknek nem tudod megfeleltetni a román nyelvi csoportot, tekintve, hogy náluk is főleg a magyar az anyanyelv. Így a román nyelvi csoportnak "nem marad párja" a három rendi nemzet közül, az állítás hamis lesz.


b) Az erdélyi három rendi nemzet – a térképek alapján – nagyjából megfeleltethető három vallási közösségnek.

Igaz. A három rendi nemzet ismét magyar, székely, szász. És a kérdésedben ezt szinte meg is válaszoltad. Mind a hármat meg tudod feleltetni valamelyik vallási közösségnek. Magyar - református, székely - katolikus, szász - evangélikus. Abban igazad van, hogy a térképen 5 vallási közösség szerepel, de az állítás csak erre a háromra kérdez rá. Tehát mindegyik rendi nemzethez találsz az 5 vallási közösség közül egyet, amelynek meg tudod feleltetni, az állítás igaz lesz.


Megpróbáltam a lehető legérthetőbben elmagyarázni, de ha túl bonyolultra sikeredett, és még mindig nem tiszta, nyugodtan szólj, mert én is tudom milyen rossz kétségek között maradni :)

2012. máj. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ohh már mindent értek:D igy már világos:) köszi:)
2012. máj. 17. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!