Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz velem? (Kérdésed túl...

Mi lesz velem? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Az emelt töriérettségi volt a legnagyobb reményem , tavaly nyár óta készültem rá. A 2005ig lévő feladatokat mind meg tudtam csinálni 80% körülire és örültem , hogy csak forrást kellett mindenütt elemezni , szóval egyszerű szövegértés volt. Erre itt meg örülök ha max 50%om lesz szóbelivel. A ME magyar szakára szeretnék menni , 9től arra vágyom.. tanárom nem volt , egyedül készültem fel. Aztán az angol miatt is parázok , hogy mehessek szóbelizni - a nyelvtani része sose ment jól , a szövegek betanulása javított mindig az év végi jegyemen. Nyáron nyelviskolába megyek , csak menjek át angolból. Szerintem egyébként az a hiba , hogy anyu nem engedte , hogy 7 évesen tanuljam az angolt , ezért megy ez nehezen - azt mondják van egy 2. biológiai sorompó , ami a 13 éves kort súrolja , és ha addig megtanulsz vmit még 70 évesen is emlékszel rá. A leggagyibb angol mondatokra is. Én mindig tanultam , igazgatóhelyettes (angoltanár) is azt mondta igazgatónőnek , mikor megkaptam az ösztöndíjat , hogy nagyon szorgalmas gyerek vagyok. Én nem szeretnék senkinek sem csalódást okozni , főleg nem októberben javítani angolból , akkor nem is tudom felvennének e magyarra (magyar + emelt töri számít) vagy szakmára. Félek.. :( Én egyetemista szeretnék lenni és minden ismerősöm bízik bennem , hogy én biztos bejutok. Mi van ha nem? Jövőre nehezebb lesz bekerülni? Már idén se olyan könnyű.. :( Nem szeretnék egy csöves lenni.. :(

18/N


2012. máj. 14. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Hová jársz suliba ?
2012. máj. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is voltam töriből emelten, hát katasztrófa volt.

Én önköltséges szakra megyek, de szerintem egy év után külföld..

Ez a biológiai sorompó elmélet nekem kicsit sántít. 13 éves korunkig elég sok mindent megtanultunk általánosban, te emlékszel mindenre? Én nem.

Előny, ha valaki már oviban elkezd egy nyelvvel ismerkedni, de szorgalommal minden felhozható. Valakinek kevesebbet kell foglalkozni egy nyelvvel, hogy megértse a nyelvtant, vagy megtanulja a szavakat, valakinek meg többet. Én a németet kezdtem el előbb, angol csak gimiben, de mégis feltudtam zárkózni.

A továbbtanulással kapcsolatban pedig annyit, hogy te mindent megtettél. Szóval nem hibáztathatod magad.

Ha úgy alakulna, egy év halasztás most a világ vége? Persze érthető, hogy letörne, hogy halogatnod kellene még egy évig az álmodat, de eret vágni ezért nem kell.

És miért lennél csöves azért, mert nem vesznek fel egy egyetemre? Lehet, hogy egy talpraesett jó szakmával rendelkező ember 5x annyit fog keresni, mint mi a diplomával.

És itt a talpraesettségen van a hangsúly! Ne haragudj, még nem is tudod az eredményt, de már így a padlóra küldött a gondolat is, hogy mi lesz ha..

Nem akarok itt úgy beszélni, mint aki már annyit élt, meg rengeteg élettapasztalata van, én is 18 éves vagyok, de tudod mennyi ennél sokkal komolyabb mélypont lesz az életben?

Egyébként van egy ismerősöm, aki már végzett egyetemen, közepes tanuló volt, néhány vizsgája éppen meggörbült, de nagyon talpraesett és magabiztos, talált is munkát. Ellenben mesélte, hogy volt az egyetemen egy srác, aki színötös volt végig. Csak ennek élt, a lábjegyzetet is megtanulta kb. de ő mégse talált munkát sehol.

Persze nem azt mondom, hogy nem kell tanulni, igenis kell, csak szerintem vannak az életben sokkal meghatározóbb dolgok mint egy papír és rajta egy százalékszám.

2012. máj. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hasznos tanács köszönőm!

És a második része , az angol? Azzal mit lehet tenni? Tudsz válaszolni esetleg a végén azokra a kérdésekre is?

2012. máj. 14. 19:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt az angolos kérdést nem igazán értem. Elmentél érettségizni angolból is, és félsz, hogy nem fogsz átmenni?
2012. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen..

és félek , hogy akkor HA felvesznek nem mehetek se egyetemre vagy szakmára. Mert októberben pótérettségi stb.. nem tudom hogyan működik mindez..:/

2012. máj. 14. 21:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdeztem valamit..
2012. máj. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, gondolom készültél rá. Ha középszintre mentél, akkor ne pánikolj, az simán meglesz BÁRKINEK.

Van egy osztálytársam, akivel közös német órákra jártunk és tényleg kegyetlen rossz volt belőle. Nem is készült rá soha semmit. Mégis a nyelvvizsgáról pár ponttal csúszott le (előtte 2 hónappal kezdett rá készülni), és mint tudjuk, az érettségi és a nyelvvizsga ég és föld.

A nyelv az aztán tényleg csak szorgalom kérdése.

Ha tényleg készültél az érettségire, de mondjuk nem az erősséged az angol, akkor is legrosszabb esetben ha tényleg brutálisan elszúrtad, akkor van az, hogy épp lecsúsztál a négyesről.

Szóval no para. :)

2012. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató sorokat. Én örülnék 10%nak is , mert akkor már biztosan mehetnék szóbelizni. Nyáron pedig úgyis vár - eddig úgy néz ki a Saturnus - nyelviskola.
2012. máj. 15. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!