Van így vele más is?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Van egy érettségim(nem túl fényes) és egy technikus-i végzettségem(informatika), de fogalmam sincs mit akarok kezdeni magammal a továbbiakban.. Dolgoztam hónapokon keresztül 78.000 ft.-ért gyárban, hát nem egy leányálom... De legalább jogsira összegyűlt a pénz, az már meg van. Nem szívesen kerülnék vissza, nem szeretnék egész életemben ilyen helyeken dolgozni, de nincs olyan ami igazán érdekelne, vagy még nem találtam meg, magam se tudom... Középiskolás koromban még úgy gondoltam, majd megváltozik ez a semmilyen érdeklődésem, de változatlan.

Most annyi, hogy érettségi jegyeimen akarok javítani, aztán megpróbálni valami főiskolát vagy tovább képzést. De félek attól, hogy nem jól választanék szakmát/szakot és jól ismerve magam, érdeklődés hiányában hamar megunnám esetleg fel is adnám..


Bocsi kicsit hosszú lett, de jól esett kiírni magamból.


21/L



#nemértemmagam
2012. máj. 14. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
El sem tudom képzelni, hogy vkit semmi nem érdekel. Abszolút semmi? Semmilyen munkakörben sem tudod magad elképzelni?
2012. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

22 éves lány vagyok, info szakos emelt szintű okj-s papírom van webmester szakból, két évem cseszték el, mert szó szerint semmit nem tanítottak, a vizsga, hát az egy nagy nulla volt, a tanár mondta, hogy puska nélkül el se menjünk inkább.. De miből írjunk puskát? Anyagunk se volt, online anyag sem. És paráztak, hogy akkor kirúgják őket, ha mindenki megbukik, és ők "kényszerítettek" minket a csalásra. Szóval soha nem tudom majd hasznosítani az elpazarolt 2 évemet.


Most műszakis egyetemista vagyok, mert hát szakma közbe felvételiztem és évet halasztottam. Már megbántam, a második szakmai éven megutáltam az infót, de ha már felvettek elkezdtem. Most itt totál csesztetés van, 6 tanár egy tárgyból egy félév alatt, és a vizsga na az is "szép" történet... Szóval ezzel sem fogok semmire menni úgy érzem.



De fogalmam sincs, hogy mit is csináljak. Ami érdekel /pl.:tetoválóművészet, cukrászat, stb/ ahhoz meg vagy nincs tehetségem, vagy nem lehetne belőle megélni rendesen. Mivel az átlagtól sokkal szegényebb családban éltem és élek, ezért nem iratkozom ki az egyetemről, mert én nem akarok olyan életet a leendő családomnak, ami nekem jutott. :(


Szóval tanulom azt ami a vágyam volt egykor, és amit időközben megutáltam, mert ilyen az élet. Dönteni kell mit szeretnél és mit tehetsz valójában. Mert nem vagyok kivétel én sem. Mert máshogy nem megy. Ösztöndíjat sosem kaptam, pedig jól tanultam az egyetem előtt, de nem kaphattam, mert az elbírálásnál a romákat előbbre veszik, és mivel nem vagyok az, így nem fértem bele a keretbe. Szóval az állam ott segít ahol potyáznak, és onnan vesz el, ahol már így is alig van pénz. Én nem látok kiutat a "szabad rabságból", ezért aztán be kell állni a sorba és felvenni az igát. Kinek így, kinek úgy.


Szerintem a külföld egy jó döntés lehet, anyagi és nyelvtanulási szempontból is, vagy ha jogsid van, akkor valami jó állást vállalhatnál vele. Esetleg művészeti fősuli, oda úgysem érettségis pontok alapján vesznek fel. Hátha összejön.


Bocsi h nekem hosszabb lett, csak tudnod kell, hogy mindig van akinek rosszabb. Nyilván tőlem is van nehezebb életű ember, de ne add fel. Gondold sorra mi akartál lenni kicsiként, és ami reális lehet azt gondold át. Hátha lenne még hozzá kedved. Olyat válassz amit szívesen csinálsz, mert egyébként hiába az egész hidd el. És fel a fejjel.

2012. máj. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ma 20:18


Nem azt mondom, hogy semmi nem érdekel az ég világon, hogy csak ülök egész nap és bambulok ki a fejemből.. :D

Sok minden érdekel/érdekelt életem folyamán, általános iskolás koromban még rendőr akartam lenni, vagy szakács.(meg még ma is érdekelnek.) De nőként rendőr?!? Nem könnyű dolog, és nehéz fizikai felvételi van. Szakács meg van millió a világon, majd talán egyszer elvégzem gyorstalpalón, hogy az is meglegyen... Szakácshoz kapcsolódóan nagy álmom egy saját étterem. Nem egy puccos hely, csak egy kis egyszerű. :) De itt Mo.-on? Lehetetlenség lenne fent tartani egy ilyen helyet, hacsak nem vagy milliomos. Az embereknek ételre nincs pénzünk, nemhogy étterembe járjanak... Úgyhogy ez megmarad álomnak, annak tökéletes. :)

Még talán ott van az informatika... csak az a fránya programozás.. Szóval érdekelnek dolgok, csak mindegyikben ott van a DE. Valószínű bennem van a hiba, nincs bennem elég kitartás, küzdés, hogy azokat a DE-ket átlépjem...


ma 20:23


Én is webmester lennék, vagy mi. :) Sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél, hogy nem foglalkoztak veletek, akkor most van egy papirod, amivel nem sok mindent tudsz kezdeni :S Bár minket tanítottak, de így se jó sok mindenre. Ha ez megnyugtat kicsit.:)


Igazságtalan ez az egész rendszer, ország, de mi hiába mérgelődünk rajta, csak magunknak ártunk vele.. Nem tudom hol jársz a suliban, de ne add fel, hátha lesz jobb, ki kell törni! Azért egy olyan végzettséggel, már jobb helyekre be lehet kerülni, bele fogsz majd jönni biztos. :)

Jaja el kellene menni az országból, csak az sem olyan egyszerű, mint ahogy semmi sem az, főleg egyedül.

Én is gondolkodtam már rajta, hogy valami előnyt kéne kovácsolni a jogsiból. Majd lesz valami.


Köszi hogy írtatok. :)

2012. máj. 14. 21:30
 4/5 A kérdező kommentje:
"Nem tudom hol jársz a suliban" Ez elég hülyén jött ki. :D Nem valami útvonalra gondoltam, hanem évben, vagy félévben :DD
2012. máj. 14. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:

"Valószínű bennem van a hiba, nincs bennem elég kitartás, küzdés, hogy azokat a DE-ket átlépjem... "


Látod, meg is van a válasz. Az a baj, hogy mindent kapásból elutasítasz vmi kifogással.

Nekem pl. van olyan LÁNY ismerősöm, aki rendőrnek tanul. Előtte matek szakon volt, azt nem szerette. De ez most tetszik neki.

Szakácsként is szerintem meg lehet csípni vmi jó helyet, ha az ember talpraesett, és tud nyelveket.

2012. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!