Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz most? Nem sikerült se...

Mi lesz most? Nem sikerült se a bioszom se a kémiám.

Figyelt kérdés
Már így is kihagytam egy évet, tavaly nem felvételiztem orvosira. Most megpróbáltam, mindig is orvos akartam lenni. De a bioszt is meg a kémiát is teljesen elrontottam (igen biztos hogy elrontottam, nem csak úgy érzem). Most mit csináljak? Jártam egy OKJ-re ebben az évben, de már hónapok óta be se mentem, mert inkább itthon tanultam, úgyhogy oda nem mehetek. Dolgozni nem tudok elmenni, mert itt nincs munka (bnőm is hasonlóan járt, nem kapott semmilyen munkát, mert nem volt diák). Teljesen össze vagyok törve, nem tudom mit csinálhatnék. Eleve, hogy még egy évet kihagyjak már teljesen elkeserítő, de az is ,hogy fogalmam sincs mit fogok csinálni. Gyógytornára biztos, hogy fel fognak venni (már tavaly is 60-nal több pontom volt oda, mint kellett), de nem akarok egy ápolónő lenni... Most azon gondolkodom, hogy esetleg elmegyek au pairkedni. Valami egyéb ötlet? Teljesen el vagyok keseredve...
2012. máj. 16. 14:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
hany pontod lesz kb? ennyire tuti h nem vesznek fel? szerintem ne add fel!
2012. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A legrosszabb az egészben, hogy rengeteg energiát és pénzt fektettem bele ebbe az egészbe (külön tanár és egy halom könyv). És egyik sem sikerült. Legalább ha az egyik jó lett volna, s csak a másikat kéne jövőre megismételni, de nem... nem tudom elhinni. Elképesztően csalódott vagyok.
2012. máj. 16. 14:20
 3/25 A kérdező kommentje:
Most számoltam össze a bioszt és kb 50 pontom lesz... 50. Amiket itthon írtam feladatsorokat azok mind messze jobban sikerültek. Kémiában a számításokat egyáltalán nem tudtam megcsinálni, itthon még mentek. Jó esetben lesz mondjuk 410 pontom...
2012. máj. 16. 14:21
 4/25 anonim ***** válasza:

Ez keményen fog hangzani, de ha a felvételi szintet sem tudod megugrani, akkor nem sok keresnivalód van az orvosin. Középiskolás korában mindenki azt hiszi, hogy az a nagy szám, ha bekerül egy egyetemre. Nem. Az még semmi. El is kell végezni. És az orvosin ennél a kis érettséginél sokkal keményebb dolgok várnak rád.


Szerintem találj ki valami mást, amit tanulnál, amivel szívesen foglalkoznál és arra koncentrálj inkább.

2012. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Milyen okj-ra jártál,jársz?
2012. máj. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
az tenyleg keves lesz es gondolom nyelvvizsgad is van.... elottem szolonak reszben igaza van! DE! masresz meg, en is olyan izgulos vagyok vizsgakon mint a fene! 100x rosszabbul teljesitek a stressz miatt, lehet a kerdezo is a tipus! en adnek megegy esélyt ennek az orvosinak, emelt kemiat irtal kerdezo?
2012. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Nem bántásból mondom, de szerintem ha egy bioszt és egy kémiát nem tudsz most ennyi tanulás után megcsinálni, akkor semmi keresnivalód orvosin. Aki azt mondja, hogy sokkal rosszabbul teljesít vizsgán, hát az az orvosin is lesz, csak sokkal nagyobb anyagból, pl második év után egy anatómia szigorlat.. A kémia emelt szintű érettségi anyaga a minimum, amit elvárnak egyetemen, arról indítasz, és akkor jön hozzá a többi anyag. Nem fogják magyarázgatni, hogy hogyan kell titrálni, azt tudni kell. Az orvosi nem való mindenkinek, még akkor sem, ha nagyon szeretnél orvos lenni. Szerintem próbáld meg a gyógytornászt, vagy keress valami mást, ami érdekel. Az au-pairkedés jó ötlet, egy fél év, év külföldön jót fog tenni, de szerintem arról ne is álmodj, hogy utána még érettségizni fogsz tudni, nem hiszem, hogy nagyon lesz időd tanulni. Főleg így, hogy jövőre ugye két emelt kell, tehát a kémia és a fizika is emelt kell, hogy legyen.
2012. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Azért azt senkinek nem kéne elfelejtenie, hogy nekem ezen a felvételim múlott. Egy vizsgán mi múlik? Persze sok minden elhiszem én azt. De ez akkor is a felvételim volt és ezért izgultam túl az egészet. De már bánom hogy feltettem a kérdést basszus... köszi ez most k*rvára kellett még ha így sem volt elég sz@r ez a nap, akkor most már életem legfosabb napja.


Igen volt nyelvvizsgám, nem mintha sokat számítana...

2012. máj. 16. 15:13
 9/25 anonim ***** válasza:

Sajnálom. :( Én is hasonló helyzetben vagyok,bár nem orvosi, de magas pont kell nekem is.

Mind a 2 emelt volt neked?

2012. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Valmi stresszoldot ki kell talani nekunk! :D en meg piti vizsgakon is izgulok, pl jogsinal remegettem a labam a kuplungon ezert ki kellett tamasztanaom sarokkal es egesz forgalmi alatt befeszitve volt a labam! :D am en is jelentkeztem egyetemre, igaz nem orvosira, az is igaz h ott nagyon kemenyek a vizsgak, es izgulosoknak ez nem a legjobb hir, de semmi se lehetetlen! bar ha tenyleg alapaosan lelkiismeretesen tanultal kemiara is meg bioszra is, lehet tenyleg nem neked valo az orvosi, gyogytornasznak meg el ne menj! en is megjeloltem igaz 2. helyen, de munkat kapni vele, max svedorszagban lehet
2012. máj. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!