Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik érettségi tantárgy a...

Melyik érettségi tantárgy a legkönnyebb emelt szinten? Melyikre lehet könnyebben felkészülni? Történelem, angol vagy magyar?

Figyelt kérdés
Fakultációt kell választanunk a suliban, hogy 11.-től mit tanuljunk emelt óraszámban és miből legyen emelt szintű érettségink. Történelem-angol és történelem-magyar közt vacillálok. Melyik a könnyebb? Mindegyik érdekel és mindegyiket tanulnám szívem szerint, mindből jó vagyok, de három fakkot nem lehet választani...
2012. máj. 16. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen irányban szeretnél tovább tanulni? Az alapján válassz!

De szerintem ezek közül angolt mindenképp válassz, nyelvvel nem lehet mellé lőni, azt mindig kell tanulni!

2012. máj. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
történelem vagy politológia
2012. máj. 16. 16:08
 3/5 A kérdező kommentje:
de megjelölök mellette pár színi sulit (Gór Nagy Mária, Shakespeare)
2012. máj. 16. 16:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a legkönnyebb, amit a legjobban tudsz. Meg amit te a legjobban tudsz tanulni. Én például biztos szívesebben írnék emeltet töriből és angolból és matekból egyszerre, mint külön a magyarból... Más meg máshogy van vele.
2012. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok. az első két választásodhoz azért kell a történelem, a színművészethez meg illik a magyar (a színjátszás ugye nemcsak színpadból áll, azokat a műveket ismerni és érteni kell, az meg a magyaróra tárgya). Viszont emelt érettségit tenni semmiből nem kötelező, és nem függ se így, se úgy a fakultációtól, csak a felkészítést segíti a választás.
2012. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!