Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem és középiskola közt...

Egyetem és középiskola közt is akkora a hasadék, mint középiskola és általános közt?

Figyelt kérdés
Mekkora anyagrészekből íratnak általában egyetemen? (Hány oldal kb?) félek.... :S
2012. máj. 19. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, hogy milyen szakról van szó.

De félni nem kell; ha más meg tudta/tudja csinálni, akkor te is!

2012. máj. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
vegyészmérnök vagy kémia....
2012. máj. 19. 11:29
 3/9 anonim ***** válasza:

én vegyészmérnökként kezdtem, de most kémiás vagyok. a különbség óriási. nyáron kezdj el kicsit készülgetni. kémiából a számolásokat: titrálások, koncentrációszámítások, ideális gázok állapothatározóival kapcsolatos feladatokat...

meg matekból analízist: inverz és összetett függvények, határértékszámítás, teljes függvényelemzés, deriválás, integrálás... és persze ne középiskolás szintűeket!

általában ez a két tárgy buktatja ki a vegyészmérnököket. sajnos engem senki se figyelmeztetett azelőtt. úgy készülj, hogy nálunk ált és szervetlen gyakon 60an voltunk, abból kb 20an kaptak egyáltalán aláírást.

2012. máj. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és kémiára is igaz ez, amit leírtál? na, egyre jobban félek ...
2012. máj. 19. 11:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Még nagyobb is a "hasadék", de nem kell aggódni.

Első félévben hozzá fogsz szokni ehhez is.


Ha rendesen tanultál korábban is, akkor nem lesz gondod, de ha lesz*rtad a tanulást, akkor NAGYON változtatni kell a gondolkodásmódodon.


De nyugi, sokan mennek egyetemre és el is végzik azt.

(Persze ez függ attól, hogy hova és milyen szakra...)

2012. máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokkal nagyobb a hasadék. Inkább megcsinálom az érettségit 3szor, mint egy vizsgaidőszak! Ráadásul én nem is igazi reál szakon vagyok, azok még nehezebbek! De ne félj tőle, ha év közben is tanulsz rendesen és képben vagy, van benned szorgalom és akaraterő, akkor minden rendben fog menni!
2012. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és nem oldalakról van szó nálunk, 1-1 vizsgára egy vékonyabb könyv kell :P
2012. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

11:39-es vagyok: kémia nekem most jóval könnyebb, de csak azért, mert ez egy másik (sokkal kisebb) egyetem és persze mert már van tapasztalatom az előző vegyészmérnök bukfencből.

most vizsgaidőszakba frankón van 8 vizsgám, amiből az egyik szigorlat + egy beadandó projekt + üzemlátogatásra is el kell menni. és persze ezek messze nem olyan gagyik, mint az érettségi volt. :-)

kémián első félévbe áltkémból pl az volt a beugró vizsgára, hogy meg kellett írni az emelt kémia érettségit min 50%-ra. és ez volt messze a legkönnyebb zh, amit írtunk, mindenkinek sikerült is.

de persze nem elijeszteni akarlak, mert a kémia nagyon érdekes dolog, sokat baromkodunk a laborba, elég jó itt a hangulat, na meg persze nem utolsó sorban lesz vele munkád. szóval ezért legalább megéri izzadni kicsit.

2012. máj. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kivancsi vagyok, h milyen lesz... en is egy "kisegyetemen" jeloltem meg a kemiat, de ha azt nezem, h egy vegkonyabb konyv kb 200 oldal, es van 8 tantargy amibol egyit kell megtanulni, nem tudom h megtudom e.... de gondolom folyamatosan kell keszulni, amit en eddig raadasul nem is gyakoroltam, mindig csak vizsgakra keszultem eddig, de ez eddig eleg is volt.... ha van par jó tanácsod légyszi írd meg nekem privátban, nagyon hálás lennék! :) köszönöm!!!
2012. máj. 21. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!