Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az idei (2012) emelt szintű...

Az idei (2012) emelt szintű töri érettségiben, ha ezeket nem írtam be az esszébe, az pontlevonás? (többi lent)

Figyelt kérdés

Afrika gyarmatostásánál nemm írtam az iprai forradalomról, és nem raktam bele az imperialista kifejezést. Helyette írtam a Cecil Rhodes-hez köthető sovinizmusról ("Mi vagyunk a Föld sója") és Földközi tengeren kialakított támaszpontrendszerről. A német gyarmatosítást se raktam bele, de benne van a francia.

Ha ezek nincsenek benne a javítókulcsba, adnak rá pontot? Elméletileg azok csak lehetséges tartalmi elemek, nem?


A XVIII. századi betelepülésnél én hülye kihagytam, hogy Mao. népessége a század végére megnőtt, viszont írtam a cigányokról, zsidokról, asszimilációról.


1956: Nem írtam Hruscsov reformpolitikájáról, mert szerintem az konkrétan nem tekinthető 56 előzményének. Viszont írtam arról, hogy Gomulka, Mao, Tito kezdetben örültek a forradalomnak, Meg a Varsói szerződésről.


Ha ezeknek nincsenek benne a javítókulcsban, de a hiányzó 1-2 elem helyett ezek vannak kapok pontlevonást, vagy a javítókulcs csak a lehetséges (pl) tartalmi elemekről ír, és ezek is értékelhetőek?



2012. máj. 22. 20:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát én úgy olvastam a javítókulcsban, hogy attól függetlenül hogy valami nincs benne a tartalmi elemekben, de attól még helyes megállapítás, arra kaphatsz pontot. Én nem vok tanár, szóval ezt majd a javító tanár bírálja el saját belátása szerint valószínűleg. Csak a helytelen megállapításokért jár pontlevonás nem? Meg persze a súlyos helyesírási hibákért.

Jó ezeket tudni, mielőtt kézhez kapod az írásbelidet, hogy aztán ha a tanár elnézett valamit vagy még rosszabb, rosszindulatúan pontozott akkor lehessen reklamálni meg minden.

2012. jún. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!