Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit fizettek egyetemisták/...

Mennyit fizettek egyetemisták/fősulisok Budapesten?

Figyelt kérdés
Ha vidékiek vagytok, mennyit fizettek a Bp-i életért? (kaja, kolesz/albérlet, hazautazás, bulik, közlekedés stb)
2012. máj. 23. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:

hazautazás kéthetente: 10ezer

közlekedés BP-n: 3800

albérlet: 40ezer rezsivel

kaja+buli+egyéb kb. 30-40 ezer

2012. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én bejárós vagyok, bérleteim összesen 7000, kaja egy nap 500-1000 (nem nagyon szoktam otthonról szendvicset vinni), szóval havonta nagyon max. 20.000, ha néha becsúszik a többiekkel egy meki vagy ilyesmi.

Bulizni nem nagyon járok, de néha beülünk barátnőmmel sörözni vagy koktélozni, szóval akkor legyen mondjuk 5000/hó.

2012. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha koleszos vagy, akkor 10 ezer a lakhatás, ha albis, akkor ez az érték 20-tól 30-40-ig (ez az átlagos) de akár a csillagos égig is növekedhet, csak az igényeiden, szerencséden és a lakótársaid számán múlik.


No mármost a BKV bérlet szinte kikerülhetetlen, mert azért mostanában mintha gyakrabban látnék nappal buszokon/villamosokon is ellenőröket, metróhoz mindig kell, éjszakai buszon meg nagyon drága az a 400 forintos vonaljegy, amit árulnak, márpedig hidd el, hogy szükséged lesz éjszakai buszokra. A hazautazás Pestről attól függ, hogy milyen messze laksz és milyen gyakran akarsz hazamenni. Sokan inkább egy egész hónapra vagy három hétre fennmaradnak, mert így nem kell annyi jegyet fizetni vagy bérletet venni, mint ha minden hétvégén hazamennél, de valójában ha hazajársz, az egy csomó egyéb kiadást visszafog pl. hazulról hozhtatsz fel Pestre rengeteg ennivalót, ilyesmit, moshatod otthon a ruhádat, stb.


Kaja: én két éve voltam utoljára pesten egyetemista, most megyek vissza. Hát akkoriban havonta 20 000 forintomba került, tehát hetente 5000 forintom volt rá, ami nagyon szűkös, ha minden délben meleg ételt akarsz enni a hideg étkezés mellett, de nem annyira az, ha van erőd magadnak főzni/sütni (viszont nem biztos, hogy jut rá idő és energia).


Kikerülhetetlen, hogy ne menj el sörözni hetente-kéthetente legalább egyszer, de az, hogy néha órák között leültök kávézgatni-sörözgetni szaktársakkal, nekem eléggé gyakori volt hét közben is. Mértékkel kell, de sajnos sok helyen ez sem segít, mert magasak nagyon az árak, legalábbis a vidékiekhez képest. Ismerni kell a várost, van néhány tökjó hely, ami viszonylag olcsó és így kevés pénzből is átszórakozható egy éjszaka úgy, hogy nem kell üres üveg fölött kotlani órákon keresztül..

2012. júl. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a reszletes valaszt!
2012. júl. 2. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!