Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Baj hogy én a gyerekeimet a...

Baj hogy én a gyerekeimet a magyar oktatási rendszer közelébe sem szeretném engedni?

Figyelt kérdés

Ismerem ezt az oktatási rendszert és a véleményem róla hogy hogy borzalmas.A tehetségeket le akarják nyomni hogy átlagosak legyenek , nem engedik őket kitörni.

A másik meg hogy a tanárok állandóan éreztetik a diákkal hogy egy senki és örüljön hogy náluk tanulhat.A másik meg az az idióta bizonyítgatás hogy a tanár az Olümposzon ül a diákok meg a "por" nép.Amikor bejön fel kell állni , jelenteni meg egyéb.Nem is értem miért nem hagyják már a fenébe ezt a poroszos oktatást.

Elavult az egész rendszer.


Arra gondoltam hogy osztrák , esetleg angolszász rendszerben taníttatom.Mindenkit lebeszélek róla hogy egy magyar rendszerű iskolában taníttassa a gyermekét.



2012. máj. 24. 13:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
21%
Ebben tök igazad van,szerintem is egy nagy rakás sz@r az egész oktatás.De akárhová is fog menni,mindenhol olyanok az emberek,hogy aki jobb náluk valamiben,azt gyűlölik.Munkahelyeken is.Inkább azt tanítsd meg a gyerekednek,hogy hogy védje meg magát.
2012. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
34%
Igazad van, tényleg, az osztrák rendszer sokkal diákbarátabb, de elég nehéz lesz ezt elintézni, sok pénzetekbe fog kerülni
2012. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Itt nem a diákokra gondolok.Főleg maga a rendszer nyomja le.Nem azt erőltetik nekik ami megy hanem azt ami nem megy.
2012. máj. 24. 14:01
 4/29 anonim ***** válasza:
98%

Nem baj, a te döntésed.


De az, hogy másokat lebeszélsz róla az baj. Elmondod a véleményed és pont. Ha valaki itthon szeretné taníttatni a gyerekét vagy nincs lehetősége külföldre küldeni, az ő dolga.


Amúgy én szeretném, ha a gyerekeim tisztában lennének a magyar történelemmel és irodalommal, amit nem nagyon hiszem hogy bárhol máshol tanítanának. De ez csak az én véleményem.

2012. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
A pénz nem akadály és közel élünk a határhoz mind a kettőnk Ausztriában dolgozik.
2012. máj. 24. 14:02
 6/29 A kérdező kommentje:
Igen kedves 3. tisztában kell lennie a gyereknek ezzel de nincs olyan iskola amiben magyar tananyagot adnak le de maga az oktatási rendszer nem magyar.
2012. máj. 24. 14:03
 7/29 A kérdező kommentje:
Illetve 4.
2012. máj. 24. 14:04
 8/29 anonim ***** válasza:
24%
Nem baj,én is igy vagyok vele,szintén osztrák határ mellett lakunk,átjárunk dolgozni,valószinű már oviba is oda fog járni.Nekem meg fogja érni kifizetni.
2012. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Most esett le, hogy a magyar anyanyelvű gyerekedet egy német nyelvű osztrák suliba akarod beíratni. Ez nekem tök ellentétes. Tudnak a gyerekek már annyira németül, hogy megértik a német nyelvű anyagot, meg is tudják tanulni? Mi értelme magyar gyereknek németül tanulni a matekot, törit, földrajzot, biológiát, stb.???
2012. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
98%
nem értek egyet. van egyházi oktatás,van waldorf,montessori,ezeknél valóban odafigyelnek a gyerek személyiségére és tehetségére is. én magyar vagyok,magyar sikolába járjanak a gyerekeim én ezt vallom
2012. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!