Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek? Csillagász...

Szerintetek? Csillagász legyek? Külföldön el lehet vele helyezkedni? Mennyi kb egy csillagász fizetése?

Figyelt kérdés

Még csak 15 vagyok, és nagyon érdeklődök a csillagászat felé. Ha jól tudom, akkor matek és fizika kell hozzá. Itt Magyarországon melyik egyetemeken tanítják? Ebből a 2 tantárgyból emelt érettségi kell, vagy csak elég az egyikből? A nyelvből is kell emelt, ha majd külföldön szeretnék dolgozni, ha eljutok egyáltalán odáig? Az egyetemen mennyi a ponthatár?

Még egy kérdés: itt a Gyk-n olvastam, hogy akár 60000 Euro is lehet a fizetésük, persze ezt gondolom nagyon-nagyon jó szakemberek kapják. De valóban kapnak ennyit egy hónapban? Én egy körülbelüli értékre gondolok. És egy lány lehet csillagász, vagy ez inkább egy "fiús" szakma?

Köszönöm szépen, aki elolvassa és válaszol a sok kérdésemre!:)


2012. máj. 25. 22:22
 1/1 anonim ***** válasza:

A csillagászat egy mesterképzés az egyetemeken, ami azt jelenti, hogy előtte el kell végezni a megfelelő alapszakot. A megfelelő alapszak (forrás:felvi.hu): Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a fizika alapképzési szak, környezetfizika szakiránya, földtudományi alapképzési szak csillagászati szakiránya.

A többiről nem tudok nyilatkozni.

Amúgy nem te tetted fel azt a kérdést, hogy mi legyél és írtad, hogy mennyire érdekel a csillagászat, főleg a bolygók, meg hogy németet tanulsz?

2012. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!