Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az inspiráció...

Mi a különbség az inspiráció és a motiváció között? Tehát inspirál és motivál különbség?!

Figyelt kérdés
2012. máj. 27. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
nincs nagyon, esetleg egy árnyalat (én arra mondanám, hogy inspirál, ha valami újra ösztönöz, hogy kibontakozzam; a motivál pedig szimplán ösztönöz, de ez az én egyéni izém :)
2012. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Inspirációnak én azt mondanám, mikor valami megihlet úgymond, cselekvésre ösztönöz. Egy zene, egy film, egy mély beszélgetés, egy vers... Bármi ilyen.

Ha motivációról beszélünk, ott inkább egy teljesítenedő cél van vagy leendő jutalom reménye, ami arra késztet, hogy megtedd, amit meg kell. Pl. ha keményen tanulsz, kapsz ösztöndíjat vagy munkát kell találj, hogy vehess végre egy kocsit, ilyenek. Tehát ott valami konkrétért küzdesz.

2012. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az inspiráció inkább alkotásra, új gondolatokra ösztönöz, ihletet ad. a motiváció meg cselekvésre ösztönöz.
2012. máj. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!