Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom mi szeretnék lenni....

Nem tudom mi szeretnék lenni. ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok:) 9.es lány vagyok, 15 éves. Jelenleg gimnáziumba járok, angolt tanulok, 0.os vagyok most, és ez egy "mezei" gimi nem angol tannyelvű ilyesmi. Az a baj, hogy sokaknak van kitűzött célja.. többféle dolog is érdekel, de olyan amiből nem hiszem hogy meglehet élni, és magyarország helyezte is elkeseírtő, félek hogy nem keresnék sokat. Nem vagyok buta, 4 es tanuló, tehát full okos sem. Szeretek rajzolni, de annyira sajnos nem rajzolok jól, hogy grafikus legyek. Szeretek fotózni, képeket és videókat szerkeszteni, de ezek mindg olyanok hogy nem vagyok jó annyira egyikből sem kép és vidi szerkesztésből se lehet megélni. Mindig is olyan nő szerettem volna lenni ha felnövök, aki elegáns, okos, és a munkájához ilyen tök szép cuccokba jár:) magassarkú, és kifinomult. Szerettem volna thai nyelvből tolmács lenni, de itt lehetetlen mert az eltén is hallottam, hogy keti 2 nyelvóra van, szóval inkább ez is felejtős, plána hogy a nyelvérzékem sem jó. A sminkelés , szépségápolás is érdekelt, de sminkelni se tudok olyan jól, meg igazából a divatnőkből meg minden, vendéglátósokból és mindg amit felsoroltam, pl vagy idegenvezetők, is tucat van belőlük, és nincs ennyire szükség. Szeretnék jól keresni(nem milliomos), de annyira, hogy megengedhessem, hogy nyáron külföldre utazok, szeretnék minél több helyre eljutni a világon, érdekelnek a kultúrák, főleg az ázsiai:)

Műsorvezető is szerettem volna lenni, de ezis kész lehetetlenség, minden jó szakmához kapcsolatok kellenek, hogy bekerülj..

ja és a hangom sem jó, szóval így ezek lennének

várok pár tippet, hogy mi illene hozzám:D azt hozzáteszem, hogy nem a gép előtt akarok egész nap ülni, nem titkár , valami olyan ami "cselekszik is" és nem csak ül. Izgalmas életet szeretnék, de amiért meg is dolgozom

köszi előre is:)


2012. máj. 28. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Tényleg sok minden érdekel, és ez nagyon jó! :)


Engem sokkal kevesebb minden érdekel és mivel jövőre érettségizem lassan el kell majd dönteni, hogy mi legyen. Én nagyon komolyan gondolkodom azon, hogy elvégzem a pénzügyi és a számviteli szakügyintézői felsőoktatási képzést (mivel kb. 3 éve ez a cél, ezt szeretném a legjobban) és mellette valami szakmát tanulnék. A mai világban fontos, hogy több lábon álljunk. :)


Valami ilyesmit ajánlanék neked is, hogy ha odakerülsz próbálj több irányba elindulni, hogy több lábon állhas. Így ha az egyik nem jön be, még mindig ott a B terv. :)


Egyébként azt gondolom, hogy a rajzolás, fotózás, kép és videószerkesztés, sminkelés, szépségápolás mind-mind olyan dolog, ami tanulható. Szerintem a legfontosabb ezeknél az, hogy legyen hozzá tehetséged és legyél eléggé kitartó, szorgalmas, alázatos. Bár azt meg kell hagyni, hogy a rajz, fotós sulik nagyon drágák.


Milyen tantárgyak mennek jól? Melyikeket szereted?

17/L

2012. máj. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod:) a matek kilőve 2-es vagyok belőle://:$

angol megyeget, irodalmat nyelvtant szeretem jó vagyok belőle.:) környezetből is jó vagyok.. most kb ezek vannak mert a többi órám mind angol:)

2012. máj. 28. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Végigolvasva, valóban sok minden érdekel téged.

Én leginkább a tolmácsos dolgot emelném ki. Szerintem ha ez érdekelne, mindenképp érdemes lenne megpróbálnod. Ha egyetemen nyelvszakra mész, ott nem csak heti két órád lesz. Persze ehhez kell is egy alaptudás, szóval nulla nyelvtudással nem lehet oda menni, de ha még gimi alatt járnál különtanároz, össze tudnál szedni egy olyan szintű tudást, ami elég az egyetemhez. Ráadásul ha nem angolra mész, munkát is biztosan találsz, a ritkább nyelvekre (orosz, olasz, panyol, svéd, kinai, etc.) mindig van kereslet.

2012. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. máj. 28. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!