Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociológiával vagy jogi...

Szociológiával vagy jogi végzettséggel érek többet az életben?

Figyelt kérdés
Jelenleg jogot tanulok, de elég sok a rémhír, miszerint a kreditrendszernek köszönhetően 5 helyett 6-7 évre nyúlik a képzés, majd jön a három éves bojtárkodás, melyért általában még én fizetek és csak ezek után a szakvizsgák, ami megint csak idő, ráadásul telített a piac így még ha el is végzem sem biztos, hogy megtérül a rengeteg energia. Ezen kívül még érdekel a szociológia, de arról egyenlőre még nem sokat tudok, ha valaki felvilágosítana, azt nagyon megköszönném.

2012. máj. 29. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
szociológusként el tudsz helyezkedni, de kb minimálbérre számihatsz
2012. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, utána néztem kicsit én is és nyelvtudás nélkül valóban nem célozhatóak meg a zsírosabb állások, de ha van 3 középfokú nyelvvizsgám (angol,német,francia) akkor más a helyzet nem?
2012. máj. 29. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:
ennyi nyelvel én elhagynm az országot:) szerintem tuti, ezek a legfontosabb nyelvek a kontinensen, jó esélyeket adnak
2012. máj. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az csak a "vészterv", igazából nem szívesen hagynám itt a szüleimet és szeretnék megpróbálni itthon boldogulni, de kicsit most úgy érzem a joggal nem nagyon fog menni, legalábbis nem a közeljövőben, ezrét tűnne optimálisnak a szociológia, de annak egyenlőre csak a tartalmával vagyok nagyjából tisztában, a használhatóságáról nem sokat tudok.
2012. máj. 29. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:

2010-ben végeztem az Eltén, szociológiát tanultam, nekem csak 2 nyelvvizsgám van. Idén februárig munkanélküli voltam, most érettségis állásom van, szóval ha nincs hátszél nem lehet elhelyezkedni. (jó helyen levő anyu-apu = kutatói állás a KSH-nál)

Egy barátnőm most végzett jogon, neki ismerős miatt már akkor megvolt az állása amikor felvételizett jogra csak a papír kellett, neki már jó.

Más jogász ismerősöm viszont tényleg szív a bojtárkodással, de még akkor is jobb neki, mint nekem itt minimálbérrel, legalább volt értelme, hogy elvégezte az egyetemet. A kettő közül már inkább jogra mentem volna, de leginkább egyikre sem. A szociológia ebben az országban semmire sem jó, már abban a helyzetben vagyok, hogy szégyellem, hogy ezt tanultam. Sokan nem is tudják mi ez, más pedig kiröhög, hogy cucliológia, baromság, büfészak, oda a hülyék járnak. A jognak legalább van presztízse.

2012. máj. 30. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én társadalmi tanulmányok szakon tanulok, ami hasonló a szociológiához, csak talán több reáltárgyunk van, illetve fajsúlyosabbak; a barátom BME-VIK-re jár, ő mivel látja, hogy mit is tanulok pontosan, mennyit dolgozom vele, ezért elismer, és úgy gondolja, hogy nem büfészak, viszont a kedves évfolyamtársaitól rendszeresen megkapom a magamét. Sajnos tényleg egyre inkább devalválódik az elismertsége, de erről mi magunk is tehetünk. Nem ítélem meg ennyiből, hogy mennyire foglalkoztat Téged a szociológia, de erősen, és őszintén arra kérlek, hogy amennyiben nem ezzel akarsz foglalkozni bármi áron (ezt értheted szó szerint is), akkor kerüld el, mert a kar/szak legalább háromnegyede úgy van ott, hogy semmit sem akar ezzel kezdeni, csak legyen egy diploma. Emiatt a komolytalanság miatt néznek le szerintem minket. Egyébként szerintem ha elég törekvő vagy, és van hozzá érzéked, akkor nem reménytelen, BA-val mondjuk semmire nem mész, az biztos.
2012. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szociológiával ha nem vagy még 35 éves, nagyon jó ösztöndíjak szoktak lenni, az egyesült államokba pár évesek kb.
2017. nov. 28. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!