Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Itthon milyenek az elhelyezked...

Itthon milyenek az elhelyezkedési lehetőségek BIOMECHATRONIKA szakiránnyal?

Figyelt kérdés
A Budapesti Műszaki Egyetem Mechatronikai mérnök képzés szakiránya, illetve mesterképzésben is indul ilyen jellegű képzés. Arra lennék kíváncsi, hogy itthon milyen eséllyel talál magának munkát egy ilyen végzettségű ember? Mondjuk aki orvosi műszerekre specializálódik, annak milyenek az elhelyezkedési lehetőségei? Vagy itthon egyáltalán nem lehet ilyen jellegű munkát találni, mert túlságosan "behatárolt"? A válaszokat előre is köszönöm!
2012. máj. 30. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia,én is a BME-re szeretnék menni biomérnökire vagy a Pázmányra molekuláris bionikára,és azért gondolom hogy nagyjából közös cipőben járunk,mert mindegyik elég szűk szak és eléggé fiatal is,nemében pedig egyedülálló.Nekem is hasonló kérdéseim voltak hozzájuk az egyetemen,és végül is eléggé megnyugtattak.Mivel elég kevés ilyet képeznek,mint ők és viszonylag elég gyorsan terjeszkedik ez az irányzat a mai világban,ezért hamar és könnyen kerülnek munkaviszonyba az itt végzettek ha rajtuk nem múlik,mivel gyakorlatilag két kézzel kapnak utánuk.A te szakod is nagyon keresett mesterséget oktat,anyukám orvos,és mondja,hogy egyre nagyobb szükség van egy kifejezetten műszerekre specializálódott szakmára mivel egyre inkább olyan fejlettségű eszközöket löknek piacra a gyártók,amik már önmagukban is nagy képzettséget igényelnek.

Szóval a munkaviszonyban levők arányát,a kezdő fizetések és ezek későbbi növekedésének mértékét is elég szépnek mutatták a friss felmérések alapján készült grafikonok.És azt mondták,hogy még itthon is elég jól elvannak,de külföldön meg hatalmas lehetőségeik lehetnek.A te irányodról nem sokat tudok,talán átolvastam de szerintem sokban hasonlít az enyéimre,én eredetileg orvos akartam lenni az érdeklődésem miatt,de a hazai helyzet speciálissága révén kezdtem ezekre is ráhajolni.Ezek mellett egyszerűen több érv szól,minden szempontból könnyebbek.És ami nagy szó náluk,hogy Magyarországon is meg lehet belőlük élni,elég jól,külföldre menetel esetén viszont-főleg az ottani fizetéshez képest-sokkal könnyebb visszafizetni a tandíjat.Én egy Pázmányossal tudtam nemrég felvenni a kapcsolatot,ha gondolod átirányíthatom hozzád,hátha tud valami hasznosat mondani vagy vannak BME-s ismerősei,pl. olyanok akikkel vannak közös óráik,mert nem csodálkoznék,ha ennek a két szaknak (is) lenne egymással néhány összevont tárgya.

2012. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Először is köszönöm hogy válaszoltál! Igazság szerint én első helyen a BME energetikai mérnök szakra adtam be a jelentkezésemet, másodiknak pedig a mechatronikát jelöltem be (félreértések elkerülése végett tisztában vagyok a ponthatárokkal, de az egyik helyre kötelező a fizika érettségi, másikra pedig az informatikát is elfogadják, én pedig mind a kettőt vállaltam). Az utóbbi időben azonban egyre inkább megtetszett a mechatronika, azon belül is az orvosi műszerek tervezése, holott igazából sosem tanultam komolyabban biológiát, ezért mégis hajlandó lennék bevállalni (bár nem tudom, hogy így utólag be lehet-e pótolni a lemaradást, illetve milyen szinten szükséges a középiskolai tananyag). Ez a szakterület azonban nagyon bizonytalan számomra, hiszen mondjuk egy gépészmérnökként szinte azonnal el lehet helyezkedni, ez a terület azonban túlságosan specializálódott, és kétes az elhelyezkedési lehetőségeit illetően. Minden nemű információra kíváncsi lennék, akár hallgatók, akár kívülállók részéről, szóval megköszönném ha egy-két ismerősödnél rákérdeznél aki esetleg érintett ez ügyben ! :) Üdv.
2012. máj. 31. 13:20
 3/3 Mátyás3 ***** válasza:

Én már eléggé benne vagyok a dologban, ősztől leszek biomechatronika szakirányon és elég jónak néz ki az elhelyezkedés, amit még azonban tudni érdemes, hogy nem

ez a szakirány a lényeg.

Sok közös óráid vannak a többi szakirányosokkal és igazából azok a fontos órák főleg. Azok miatt leszel mérnök, nem a félévenkénti plusz két-három szakirányos tárgytól, szóval biomecha szakirány után is simán el tudsz helyezkedni nem egészségügyi területen is.

2012. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!