Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ki és miért...

Szerintetek ki és miért mondhatta az alábbi két idézetet? (töri házi, kutakodom egy ideje de nem haladok)

Figyelt kérdés

Van egy fura házim amiben kaptam két idézetet amikről ki kell derítenem, hogy ki és miért mondta.


"Aki azt álmodja, hogy legyőzhet engem ébredjen fel és kérjen bocsánatot" erre én egy Muhammad Ali idézetet találtam, de az se 100%-os egyezéssel, valamint ő egy boxoló és sejtelmem sincs mit csinálhat történelem háziként, szóval miért is mondhatta ezt.


"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo." erről pedig végkép fogalmam sincs, keresgéltem próbáltam angolul is (vagy az idézet lefordított verzióját vagy csak annyit, hogy "who said") de konkrétan olyat, hogy xy mondta nem találtam. Néhol egy Plutarch nevű embert, néhol Publius Ovidius Naso-t láttam az idézetnél.


Maga a házi azoknak szól akik két jegy között állnak, így nagy segítség enne ha valaki hozzá tudna szólni.


2012. máj. 30. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
a második az latin lehet vagy olasz vagy valami újlatin nyelv.úgy keresd szerintem. :)
2012. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo.= A csepp kivájja a követ, nem erővel, hanem gyakori esésével. Latin közmondás, szóval konkrétan nem mondta senki. Viszont találtam egy olasz wiki oldalt, ahol azt taglalják, mely ókori költők használták fel ezt a mondást költeményeikben. Megemlítik Ovidius-t, Lucrecius-t, Seneca-t, Tibullus-t. Nem tudok olaszul, csak nagyjából értettem, de nem sokat írnak, csak pár mondatot a témáról.


Az első idézetre én is csak Muhammad Ali-t találtam, de azt nem tudom neki milyen történelmi jelentősége volt. Talán annyi hogy a Frazier nevű bokszolóval vívott küzdelmét az évszázad küzdelmeként emlegetik.

2012. máj. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lesz ami lesz alapon felhasználom akkor ezeket az infókat :D mindenesetre köszi a segítséget.
2012. máj. 30. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!