Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügyi-számviteli ügyintéző...

Pénzügyi-számviteli ügyintéző // Pénzügyi szakügyintéző // Számviteli szakügyintéző // Mérlegképes könyvelő: Mi köztük a különbség?

Figyelt kérdés
Melyik OKJ szakon érdemes tanulni?
2012. máj. 30. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Az első 3 alacsonyabb szintű, valamelyik elvégzése után lehet beíratkozni a mérlegképesre, rájuk épül, jóval magasabb szintű.
2012. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt valahogyan én is így képzeltem, de pl. az is érdekelne hogy egy Pénzügyi-számviteli ügyintéző képzés ki tudja-e váltani a Pénzügyi szakügyintéző és a Számviteli szakügyintézőt is? Vagy nem, mert az ügyintéző és a SZAKügyintéző nem ugyanazt jelenti? :)
2012. jún. 7. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebben nem tudok segíteni, de hívd fel az egyik szervező céget, ők majd megmondják.
2012. jún. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A pénzügyi-számviteli ügyintéző képzés középfokú, míg a szakügyintézős képzések felsőfokú szakképzések. Ezek elkezdéséhez elég az érettségi. A mérlegképes könyvelő képzést csak úgy kezdheted el, ha van egy meghatározott gazdasági diplomád, vagy egy gazdasági szakmai végzettséged. Például ha elvégzed a pénzügyi-számviteli ügyintéző képzést, akkor mehetsz mérlegképes könyvelő képzésre. Ha rákeresel a mérlegképes képzésre Google-ban, ott részletesen megtalálod, hogy milyen diploma, vagy képesítés kell hozzá. :)

Mivel a pénzügyi-számviteli ügyintéző szak csak középszintű (nem leszólni akarom, én pont most vizsgáztam le belőle), ezért szerintem érdemesebb valamelyik szakügyintéző képzést választani. (Mellesleg középszintű képzésért nem lehet kapni plusz pontokat főiskolán vagy egyetemen, ha utána az lenne a cél.)

Remélem azért tudtam segíteni, bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült! :)

2012. jún. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi az infót! Ment a "Zöld kéz"! ;-)


Középfok/felsőfok: Igazad van! Erre még nem is figyeltem eddig! :)

Már csak azt lenne jó tudni, hogy melyik a "piacképesebb" és melyik jár nagyobb mennyiségű, évről-évre(vagy akár évközben) frissítendő, tanulandó jogszabállyal, stb.. :-)

2012. jún. 7. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!