Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakirány az a rendőrti...

Melyik szakirány az a rendőrtisztin amiben úgymosd sima rendőröket képeznek?

Figyelt kérdés

akik egyenruhába vannak és ha kihívod a rendőrséget ők jönnek ki... ilyen szakirányok vannak:

biztonsági szakirány

büntetés-végrehajtási szakirány

határrendészeti szakirány

igazgatásrendészeti szakirány

katasztrófavédelmi szakirány

közlekedésrendészeti szakirány

közrendvédelmi szakirány

vám- és jövedéki igazgatási szakirány

biztonsági szakirány

büntetés-végrehajtási szakirány

határrendészeti szakirány

igazgatásrendészeti szakirány

katasztrófavédelmi szakirány

közlekedésrendészeti szakirány

közrendvédelmi szakirány

vám- és jövedéki igazgatási szakirány



2012. máj. 31. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, az a hagyományos utcai rendőrös nekem inkább Szakközépnek tűnik, az ha jól tudom Körmenden van, vagy sopronban... Egyébként rendőrtiszti már nincs, van nemzeti közszolgálati egyetem, annak az oldalán nézelődj :)
2012. máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem jól tudod van pesten is és az rendőrtiszti főiskola!!!
2012. jún. 1. 09:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: gondolod 3+2 (ha valaki mesterképzésre megy) év drága képzés után, olyan helyről ahogy 800 emberből felvesznek 20-at kb, majd kirakják őket az utcára járőrőzni egész életükre? Arról nem is beszélve, hogy fizikai képzés nem is nagyon van, a felvételi és az ellenőrzéseken kívül (lehet hogy van de az oldaukon nem írja). Arra pedig szüksége lenne egy rendőrnek. Nem lenne logikus. Ezeket az embereket azért képzik hogy a vezetői legyenek a rendőröknek. Semmi bajom a rendőrökkel, sőt imádom őket, tehát nem azért mondom ezt.
2012. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és hivatalosan Nemzeti Közszolgálati Egyetem van, annak a kere a rendőrtiszti. Mondd te vetted a fáradtságot, hogy valaminek is utána nézz vagy csak itt várod a választ?
2012. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utánanéztem most és a rendészeti szakközépiskolában képeznek..esetleg nem tudjátok mert azt sajnos nem sikerült kiderítenem..hogy hogy zajlik..délelőttönként,vagy hogy??
2012. jún. 1. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Rendőrtiszti Főiskolán, vagyis az NKE-n tiszteket képeznek. Járőröket rendészeti szakközépben. Ilyen: Adyliget, Miskolc, Körmend, Szeged.

Természetesen a képzés nappali. Ez nem az jelenti hogy délelőtt van, hanem hogy reggel fél8tól már ott vagy, és van hogy csak délután 4-kor végzel.

2012. jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nappali képzésnek hívják, de nem annyi, hogy odamész, aztán felvettek. Érettségin is jól kell szerepelni, a fizikai felmérésről nem is beszélve.

Viszont ha megnéznéd a NKE honlapját, rájönnél a dolgokra, ahogy arra is, hogy a rendőrtiszti főiskola már csak egy kara ennek az egyetemnek. Vannak úgynevezett nyílt napok, információs vonalak, meg az egyetemnek is vannak tájékoztatói, ez alapján könnyebb.

De szerintem sima utcai közrendőrnek nem kell ez az 5-6 év képzés, mert 5 biztos(alap+mesterszak) és szerintem van 1 év szakosodás is a végén a gyakorlatról nem is beszélve.

2012. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!