Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem németből érettségiztem,...

Ha nem németből érettségiztem, hogyan tudok felvételt nyerni germanisztika-német BA képzésre?

Figyelt kérdés
Németből van középfokú nyelvvizsgám,nem tudom ez számít-e.
2012. máj. 31. 19:21
 1/3 anonim válasza:

Mindenképpen szükséges egy emelt szintű német érettségi, ezt semmilyen nyelvvizsga nem helyettesíti sajnos.


Ezek a követelmények:


német (E) v. német nemzetiségi nyelv (E) v. német nemzetiségi nyelv és irodalom (E) és

angol v. francia v. latin nyelv v. magyar v. német v. olasz v. orosz v. spanyol v. történelem

2012. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amikor még én érettségiztem nem volt emelt szintű,akkor most újból kell érettségiznem emelt szinten is?
2012. jún. 5. 10:24
 3/3 anonim válasza:
Igen, de mivel van nyelvvizsgád, ez gondolom különösebb gondot nem fog okozni, mert elvileg egy középfokú nyelvvizsga szintje megfelel az emelt érettséginek. :)
2012. jún. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!