Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OTP bankszámláról mennyi az...

OTP bankszámláról mennyi az átfutási idő Neptunra?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 23:29
 1/7 A kérdező kommentje:
UV-ra kell fizessek, és kicsit ideges vagyok, mert még idén államvizsgáznék, viszont a vizsga jövőhét hétfőn lesz. olvastam olyat, hogy akár 2-3 nap is lehet, ez a hétvégét is beleszámítva vagy azon kívül? ma utaltam át a pénzt, délután.
2012. máj. 31. 23:31
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nagy a gáz, vigyél papírt hogy elküldted. Csak munkanapokon történik tranzakció.
2012. máj. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1-2-3 munkanap, azaz a hétvége nem számít.


A banki nyitvatartási idő alatt mennek az átutalások is.

Általában egyik bankból a másikba van egy 1 napos ráhagyás, vagyis feladod -> vár 1 napot -> megérkezik.


De most módosítanak vagy fognak módosítani, hogy ne kelljen ennyit várni, hanem csak pár órás legyen az átfutás.


Ezek után csak ezt kellene tudni, hogy a Neptun miként dolgozza fel a bejövő pénzeket. (Milyen időközönként, vagy hogyan fut le a feldolgozás.)

2012. máj. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. máj. 31. 23:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Otp-s ismerősömnek általában hamar megérkezik, 2-3 nap, nekem pedig egy hét(erste, persze volt már hogy 4nap), ezért gondolom, hogy az egyetemnek(Pannon) otp-s a gyűjtőszámlája.


Ahhoz hogy ezt megmondjuk kéne tudni, hogy melyik bankban van a gyűjtőszámlája az egyetemnek ahova jársz.


Viszont nálunk van egy olyan megoldás, hogy bárki tud a gyűjtőszámlájáról adni neked pénzt, pont az ilyen esetek miatt, ezt az oktatási igazgatóságon lehet intézni. Szerintem ha van ismerősöd akinek van pénz a gyűjtőszámláján akkor érdemes megérdeklődni.


Egyébként az, hogy ma délután utaltad át nem elég pontos hogy ezt megmondja bárki is. Ugyanis az OTP fiókokban általában 17:00 körül zár a pénztár, tehát ha ez után utaltad el akkor annak csak holnap reggel kezdődik meg a feldolgozása, ha ez előtt utaltad akkor már ma megkezdődött a feldolgozás.

2012. máj. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5 előtt utaltam át, viszont az egyetemnek erste banszámlája van, nekem meg otp.
2012. jún. 1. 07:27
 7/7 A kérdező kommentje:
átjött a pénz, végre :D, köszi a segítséget!
2012. jún. 1. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!