Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen infós szakmát érdemes...

Milyen infós szakmát érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem le, s szeretnék vmilyen, informatikával kapcsolatos szakmát tanulni.


Én webmesterre, CNC programozora vagy rendszergazdára gondoltam.(OKJ-s tanfolyamok)

Ezek közül melyikre lenne érdemes menni?

Melyikkel tudok jol elhelyezkedni, és keresni?

Illetve ha van egyéb ötlet akkor azokat is várom!


2009. júl. 1. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék. :D


Azt tanácsolom, nézz meg néhány gyártói oldalt (pl. Ubisoft, EA, stb.) mert ott meg tudod nézni, hogy milyen munkákra keresnek embert.


A legtöbb helyen programozót, webmestert keresnek.

2009. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Tanulj rendszergazdának. Azzal talán mész valamire, bár erre se vennék mérget.

A webes szakma telített és hemzseg a kóklerektől. A programozói szakmához bizonyos mértékű fanatizmus szükséges, máskülönben sohasem leszel igazán jó. A CNC programozás, meg sokkal inkább gépipari szakma, mint informatika.

2009. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha keresni akarsz vele és kitartó vagy, akkor a CNC programozó a te szakmád, webmaster tényleg ne legyél, pláne ne adj ki egy webmaster papírért pénzt, mert szerintem semmit nem tudnak ott tanítani. Rendszergazdáknak semmit nem kell csinálni, de elhelyezkedniük sem könnyű, és, ha bekerülnek egy közintézménybe, akkor a közalkalmazotti bértábla alapján kapnak fizut, ami édeskevés
2009. júl. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Úgy tudom CNC-sek nagyon jól keresnek, programozást nem vágom, de szerintem ha érdekel próbáld ki a php-t pár hét alatt bele lehet jönni, és nem kell egy-két évet elszúrnod vele ha nem tetszik.Én webmesternek tanulok, mindenki azt hiszi hogy kb honlapokat csinálunk ilyen "megváltoztatom a hátteret és király vagyok" szinten de l...szt eddig főleg szerverekkel foglalkoztunk és elég kemény, vagyunk kb 20-an ebből max 5 ember vágja a témát, mert van tapasztalatuk (meló) vagy egyetemen is ilyesmit tanulnak/tak.
2010. ápr. 5. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!