Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most érettségizők! Hány...

Most érettségizők! Hány pontos lett a középszintű magyar írásbeli éretségitek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 14:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*érettségitek
2012. jún. 6. 14:42
 2/13 anonim ***** válasza:
90 pontos. Mondjuk lehetett volna jobb is, hiszen a szövegértésben 8 pontot vesztettem, az esszében csak kettőt - abból az egyik helyesírás miatti levonás volt.
2012. jún. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87 :/ a szövegértés, főleg az első sorbarendezős ki..ott velem:S neked?
2012. jún. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az enyém nagyon rossz lett, mindössze 60 pontos.

Ez azért érdekes, mert az eddigi érettségiket szinte max. pontosra írtam meg, és mindig ötös voltam magyarból (a mostani a 2. magyar tanárom a gimiben, az előzőnél is az voltam). Mondjuk szerintem nem csak én "hülyülhettem meg" ennyire hirtelen. "Érdekes" módon rögtön megtekintés után odajött hozzám az egyik osztálytársam, hogy milyen rosszul javít a tanárunk, mert neki meg 57 pontos lett(ő is végig ötös volt, egyetem készül). Az esszéimet mindig ötösre írtam, most meg hirtelen ilyen rossz lett? Nálam mondjuk olyan miatt vont le, hogy a "jó tanuló" szót állítólag egybeírtam, pedig nem is(látszott, hogy az "ó" meg a "t" külön van), hiába szóltam szerintük úgyse számít. Nem feltűnő, hogy már Karinthy művének címében is szerepel, meg többször írtam le külön az esszében, de biztos én vagyok a hülye, hogy rosszul írom. Ezen kívül minden résznek szinte a felét kaptam csak. Egy-két részt aláhúzott a szövegben, amit szintén nem értettem, mert nyelvtanilag teljesen helyes volt.

Megkérdezem majd a többi osztálytársamat is, mert ha nekünk "jóknak" ilyen rossz lett, akkor a bukdácsolókat szerintem simán megbuktatta. Most nagyot csalódtam a tanárban, mert direkt hangoztatta, hogy a legnagyobb jóindulattal fog hozzálátni a javításhoz, és mi jól kijöttünk, tehát mégcsak "szívatásról" se lehet/ne szó.

2012. jún. 6. 16:38
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és egy csodás zsírfolt volt a papíromon. Tuti, hogy kajálás közben javította, de milyen már, hogy összezsírozza ezt a "hivatalos" papírt?!
2012. jún. 6. 16:44
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
95%-os
2012. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy szép...:S Nem szóltatok osztályfőnöknek, vagy valakinek? Mondjuk most már ugye késő, de ez eléggé tisztességtelennek tűnik így első hallásra...
2012. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
88% lett. van itt valaki, aki magyar szakra készül?
2012. jún. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sajnos ő az osztályfőnök (meg az igazgatóhelyettes is).

Facebook-on is kiírták a többiek, hogy a magyar lett nekik a legszarabb.

A legmagasabb pontszámot elért osztálytársam 83 pontot kapott, állatorvosira készül...

Szintén állatorvosira akar menni egy másik 60 pontot kapó oszt.társam. Volt olyan szintén ötös tanuló, aki a Corvinusra készül/ne, neki 31 (!) pontja lett!

A legszebb az egészben, hogy én is amikor (udvariasan)reklamálni szerettem volna a megtekintést felügyelő tanárnál, akkor azt mondták, hogy úgy se számít. Nem értettem miért, később kiderül, hogy bent se volt a suliban a magyartanár, Facebook-on nyomoztak a telefonszáma után az oszt.társaim...

2012. jún. 15. 21:55
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
88%
2012. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!