Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME Mérnök informatikusra...

BME Mérnök informatikusra bejuthatok? 394 pont körül leszek.

Figyelt kérdés

390 pontom van úgy, ha jóformán mostantól be sem megyek szóbelizni... Mérnök infó mennyire kemény BME-n? Hallottam már rémhíreket róla eleget.

Ha bejutok, akkor koleszra mennyi esélyem van?



2012. jún. 6. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Necces, csökkentették az államis keretszámot 500-ról 400-re azthiszem, úgyhogy kb 390-400 lesz a ponthatár. Mint mindenhol látod, hallod, olvasod, az egyik legkeményebb szak... a koleszról nem tudok nyilatkozni, mert nem oda járok, nem tudom mi alapján vesznek fel...
2012. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Koleszt minden elsőéves kap, ha hiánytalanul leadja a papírokat amik kellenek.


394 pont szerintem elég, de azért nem tűnik túl soknak. Matekból ha nem tudnál egy emelt érettségit 85-90% körülire megírni, akkor nagyon keményen kell majd tanulnod első évben hogy fel tudj zárkózni.

Ha C-ben (vagy valami hasonlóban) még nem programoztál az sem jó előjel, bár az alapoktól tanítják, úgyhogy behozható.

Fizikából is kell szintfelmérőt írni első félév elején, de oda az is elég, ha úgy-ahogy tudod a középszintű érettségi követelményeit.

2012. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

matekbol nem emelteztem, amit már bánok, mivel közepem kisujjból 99% lett... emelt tananyagot is tudom elég rendesen...

ismerőseim véleménye meg megoszlik, valaki szerint lehetetlen bennmaradni ugy h ne kelljen érte fizetni, mások szerint meg ha valaki rendesen tanul akkor nem lehet problémája... egyébként olvastam gyakorin más kérdésnél, h a kommentelők szerint könnyű a bme... szerintetek meg nem... érdekes...

2012. jún. 8. 00:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Könnyű a BME. Biztosan ezért vesznek fel évente 600 embert mérnök informatikára, miközben évente 50-100 ember diplomázik. Hányan is buknak ki? A felvettek 80%-a... csak erről sehol nem szól a "fáma"... pedig oda elvileg már nem lehet bejutni egy matek kettessel. Lehet mondani, hogy a BME tanulással elvégezhető, sőt, azt is, hogy nem annyira nehéz... de ez vicc. Nyilván olyan írta, akinek fingja sincs az egészről.
2012. jún. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egyszerre vagy nagyon jó vagy matekból, fizikából és programozásból (ezalatt mondjuk legalább OKTV-döntős szereplést értek), akkor tényleg könnyű lesz, egyébként fogsz találni bőven olyan tárgyakat amivel megszenvedsz.


Ha éppen csak felvesznek, akkor viszont szerintem ne úgy állj hozzá, hogy ez laza lesz, mert lehet hogy meglepődsz pár hónap múlva. :)

2012. jún. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!