Fizetős Érettségi?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy tényleg van e Magyarországon fizetős érettségi felkészítő? és ha igen hol? olyat hallottam hogy 1 hónapba 1 szer kötelező bemenni a feladatokat leadni amiket feladtak és azokat osztályozzák minden hónapba. ez tényleg igaz? és tényleg olyan laza ahogyan mondják? Előre is köszönöm a válaszokat!!!
2012. jún. 7. 11:02
 1/6 reptoid ***** válasza:

Általában középiskolák szoktak szervezni érettségire felkészítő képzéseket többnyire esti munkarendben felnőtteknek, hogy elmehessenek érettségizni, mivelhogy az érettségi vizsga letételének is vannak tanulmányi követelményei. Egy 10 osztályt végzett ember, akármilyen okos, nem mehet csak úgy érettségi vizsgára.

Munkarendtől függően változik, hogy mennyit, mikor kell bejárni. Nagyon sok középiskola szervez ilyet, főleg a szakiskolák, mivel ott alapesetben nem készítik érettségire a diákokat fel.

Azt azért tudnod kell, hogy ezekben az iskolákban nem feltétlen az a cél, hogy 100%-os érettségit írj, inkább az, hogy eljuss egyáltalán az érettségi vizsgáig. Persze ez csak általánosítás, de ha téged is az érdekel, hogy milyen laza, akkor nem is olyan fontos ez. Ne érettségi előkészítőnek fogd fel, hanem inkább kiterjesztett középiskolának.

2012. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen ezt esti iskolának hívják, kell érte fizetni valamennyit nem tudom pontosan, és tudtommal heti 2 szer kell megjelenni órákon de nem mindegyik kötelező, ez inkább iskola/cég függő a dolog. Ha jól tudom itt csak 3 évet kell tanulni rá, ha valaki 0-ról kezdi. De akinek már van valamennyi éve a gimiből vagy középsuliból és csak felkészítésre van szüksége az érettségire arra tudtommal elég 1 év.
2012. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden esti és levelezős érettségi fizetős.

Én estire jártam.2 év alatt tettem le 1 évet.

Évi 40 ezer forintba került.

Ha jól emlékszem kedden és csütörtökön kellett bemenni,de nem volt kötelező.Volt aki év elején bejött,megkapta a tételeket,és legközelebb csak a dolgozatírásnál(vizsgák napján) jött be. Azokra viszont kötelező bemenni,mert az írásbeli eredmények alapján derül ki,hogy sikerült vagy sem tovább menned.

Lazának csak így volt laza.Nem kellett bent ülnöd. Én például sosem mentem irodalom és történelem órákra,mert otthon magamtól is többet tanultam. De minden második hét csütörtökén bementem matekra és fizikára. Nem úgy volt,hogy minden hónapban beadtad az otthon elkészített feladatokat.(ennek így semmi értelme nem lett volna)

Úgy volt,hogy mivel fél év alatt tettem le 1 évet,így fél év alatt kétszer kellett mennem írásbeli vizsgára.Ugyanúgy zajlott mint egy dolgozatírás vagy egy írásbeli érettségi.

Külön padokban ültünk, megkaptuk a kérdőíveket,és kaptunk X időt a kitöltésére. Ha egyes lett vagyis nem sikerült, akkor a megadott időpontban elmentél a tanárhoz felelni. Ha sikerült akkor átmentél félévkor vagy a második dogánál meglett az 1 éved eredménye.

Érettségizni ugyanakkor és ugyanúgy kellett mint a nappali tagozatosoknak.

Én például a fizikán kívül (az hármas lett) mindenből 4-es lettem. Ez jó eredmény ha arra gondolok,hogy 35 évesen tettem le az érettségit, és sosem voltam egy tanulós ember.

2012. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma 11:21

Rendesen 4 éves az esti érettségi is.

3 év akkor ha van szakmunkás bizonyítványod. Ha nincs akkor 4 év.

Ha valaki nappali suliból jön át estire akkor ott folytatja ahol a nappalit abbahagyta.Ha 11-es volt akkor csak 1 év( ha meg van a 11-dik osztály lezárási eredménye természetesen)

Van a gyorsított érettségi ahol fél év alatt teszed le az 1 évet. Ha nincs szakmunkás bizonyítvány akkor 4 fél évet kell járnia vagyis 2 évet. Ha van akkor csak 3 fél évet kell járnia. Ha 11 osztályból jön át akkor csak fél évet kell járnia. De a 4 évnek így is úgy is ki kell jönnie. Nem végezheti el senki korábban mint egy nappalis..

2012. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 11:25 vagyok

Bocsánat rosszul írtam

2 év alatt tettem le 4 évet.

2012. jún. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

levelező gimnáziumba járok heti kétszer kell(de nem kötelező) bemenni..vizsgákon viszont kötelező megjelenni.

itt a 9. és a 10. osztályt ingyen el lehet végezni a 11.-től valami nagyon minimális összeget (kb 10 ezer forintot kell fizetni egy tanévért).

2012. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!