Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erről jól érthető leírást?...

Erről jól érthető leírást? 10. es vagyok épphogy nem buktam meg, de szeretném ezeket bepotólni, hogy 11. be ne legyen gond. Valaki ezekben segítene? Ingyen persze, nincs keret.

Figyelt kérdés
Körrel kapcsolatos tételek: Thálesz-tétel, középponti és kerületi szögek tétele, látókörív, húrnégyszögek tétele. Hasonlóság: párhuzamos szelők tétele, párhuzamos szelőszakaszok tétele, szögfelezőtétel, szakasz osztópontjának szerkesztése, középpontos hasonlósági transzformáció. Hasonló síkidomok és testek. Derékszögű háromszög: befogó-tétel, magasság-tétel. Háromszög súlypontja és súlyvonalai. Körhöz húzott érintő- és szelőszakaszok tétele, szelőszakaszok tétele. Vektorok, vektorműveletek, vektorok a koordinátarendszerben. Szögfüggvények derékszögű háromszögekben, szögfüggvények alkalmazása. Szinusz, koszinusz, tangens és kotangens függvények. Trigonometrikus egyenletek.

2012. jún. 7. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt most hogyan gondoltad? valaki fogja és begépeli neked az egész matek-anyagot?

Ha nincs pénzed, akkor vedd elő a tankönyvet, olvasgasd, nézd meg a mintapéldák megoldásait. próbáld értelmezni.

Ha pedig valamit nem értesz, kérdezd meg valamelyik osztálytársadtól, aki nem a bukás szélén tántorgott matekból.


Másik variáció: magántanárt keresel és ő szépen elmagyarázza.

2012. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem kioktatásért jöttem, és ha már itt tartunk szövegértési gondjaid is vannak...
2012. jún. 7. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ezeket megtalálod, ha a keresőbe egyenként beírod.

Biztos találsz mindegyikre választ.

Itt van pl. a Thálesz-tétel:


[link]


kerületi és középponti szögek tétele:


[link]


látókörív:


[link]


húrnégyszögek tétele:


[link]


és így tovább.

2012. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elmondanád, hogy mik a szövegértési gondjaim?

Fikázhatsz, de nem én állok bukásra matekból.

2012. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

visszajössz okoskodni, trollkodni az okosat játszani, te tökéletes élőlény, az isten akinek nincs hibája!

Te mindig mindenbe tökéletes vagy, elmondom nem állok bukásra 2,4-re állok de szeptemberben nem hülyén akarok visszamenni, nem akartalak lepontozni se fel, se le de most lepontoztak... (nem érdekel, ha kiröhögsz, de más nem tudok csinálni jelenleg) P Ö C S F E J

2012. jún. 8. 14:06
 6/8 A kérdező kommentje:

3/5

Nagyon köszönöm, zöldet kaptál :)

2012. jún. 8. 14:07
 7/8 A kérdező kommentje:
3/7 ...:D
2012. jún. 8. 14:07
 8/8 A kérdező kommentje:
ja és mielőtt belém kötnél a 2.4 miatt az utolsó nagydogám 3as lett, fölösleges fél információból vagy zéró információból (értem a dogára) okoskodni.
2012. jún. 8. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!