Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet esélyem ezzel a Magyaror...

Lehet esélyem ezzel a Magyarországon még nem befutott, ugyanakkor erősen túlképzéses szakkal?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, érdekelne a környezetmérnöki, ezt jelöltem első helyen. Meg tudnám csinálni, mert nem egy nehéz egyetem talán nem egy nehéz szakja.

Ott még nincs mesterképzés, de nem is pont az ő meglévő szakirányukkal kapcsolatos mesterképzésre mennék.

Van lehetőség, hogy később másik szakra menjek mesterképzésre - nyilván néhány tantárgyat nem számítanának be - vagy a környezetmérnökin ugyan, de jobb kreditszámmal másik egyetemre? És úgy el tudjak helyezkedni?

Vagy arra van esély, hogy javulni fog a helyzet?



Eléggé elb***tam dolgokat, így jobb ötletem nemigen van.

Lehet mondani, hogy ki lehet javítani a hibákat, de nem, nem feltétlen, mert egy nap 24 órából áll; egyébként meg öregszünk, valamikor munkába akarok állni, párt keresni és családot alapítani...



2012. jún. 10. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltérő szakra mész, néhány tárgyat, ami fontos, pótolnod kell, én legalábbis így tudom. Egyébként ne foglalkozz azzal, hogy rosszak az elhelyezkedési arányok, azt csináld, amihez kedved is van, másképpen nehezen működik a dolog. Melyik egyetemre adtad be? (Én az Óbudai Egyetem Környezetmérnöki szakát írtam a 2. helyre.)
2012. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én elsőre.

Neked az első mi?

2012. jún. 10. 19:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ELTE, Környezettan
2012. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig gondolkoztam, hogy sorrendet módosítok, de végül csak a szívemre hallgattam, még, ha nehezebb is lehet így később. :)
2012. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, Te vagy. Én írtam Neked a kérdésednél. :)
2012. jún. 10. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:

én most leszek harmadéves, bár nem az Óbudain, hát ha újra jelentkeznék, tudván, hogy úgysem fogok tudni elhelyezkedni inkább bölcsésznek mentem volna. Persze el lehet, ha nagyon hajt az ember, de ezzel a szakkal jelenleg nem könnyű.

És elég szűk a lehetőségek tárháza, egy vegyész mindig jobb lesz mint mi, és sehol nem fogják a kezünket fogni :)

2012. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Én három éve végeztem és nem tudok elhelyezkedni a szakmámban...sajnos. Pedig nagyon szeretném, de ez csak akkor megy, ha az embernek vannak ismerősei.

Amúgy a környezetmérnöki szakot nem mondanám egy könnyű szaknak, ha azt szeretnél akkor inkább menj tényleg a bölcsészre.

Mesterképzéssel kapcsolatban azt tudom neked ajánlani, hogy nyugodtan válassz másik szakot.

Csak ajánlani tudom mellé a munkavédelmit, vagy a minőségbiztosításit.

Az álláshirdetéseket nézve ezekkel egész jól el lehet helyezkedni és passzolnak is egymáshoz.

A környezettan meg a környezetmérnök különben nem ugyan az. Ha környezettanról akarsz menni környezetmérnök msc-re, akkor fel kell venned bizonyos tárgyakat pluszban, ami olyan 20-30 kreditnek felel meg, mint pl. matekot, környezetvédelmi analitika.

2012. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Környezetmérnökiről akarok majd valamilyen MSc-t. Mármint arról átmenni.
2012. jún. 14. 13:16
 9/11 anonim válasza:
Értem én. Arra írtam, hogy minőségbiztosítási mérnök, vagy munkavédelmi szakmérnök. Ezek hasznosak szerintem.
2012. jún. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A biomérnök mennyivel nehezebb szak?
2012. jún. 14. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!