Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 5 nap alatt fel lehet készülni...

5 nap alatt fel lehet készülni a szóbeli érettségikre?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, nem most kezdenék hozzá a tanuláshoz. Ma felmondtam pár tételt a barátomnak és sokszor bele kellett segítenie, úgy érzem, minden kiment a fejemből... Vannak tippjeitek, hogy ha újraolvasgatom a tételeket, hogy tudnám jobban megjegyezni az olvasottakat? Csak normális hozzászólásokat kérnék! Köszi!
2012. jún. 12. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen olyan tétel amiről ne tudnál egy mondatot mondani.
2012. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Legalább.
2012. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Felkészülni fel lehet, de nem tökéletesre. Fogod a tételek számát és elosztod a rendelkezésre álló napok számával így megkapod az egy nap alatt megtanulandó-átnézendő tételek számát. Majd az egy napra jutó tételek számával elosztod az egy nap alatt tanulásra fordítandó órák számát, így megkapod, hogy egy tételre max. mennyi időt szánhatsz. Valószínűleg nem lesz elég, de arra igen, hogy minden tételről lesz valami lövésed.


Ezt lehet persze módosítani: számolhatsz eggyel kevesebb nappal, és akkor marad egy napod ismételni. Bár erre biztosan nem lesz időd, 5 nap nem sok. Ha már egyértelmű, hogy nincs idő minden tételre, akkor csinálhatod azt, hogy csak azokat a tételeket nézed át, amikből eleve jó vagy, és akkor kaphatsz egy jó jegyet, ha szerencsés vagy, vagy kapa, ha rosszat húzol, vagy csinálhatod azt, hogy amit valamennyire tudsz, azt hagyod a fenébe, így nem bukhatsz meg, de nincs esélyed a jó jegyre.

2012. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
51%

nem tanultam semmit érettségire (de egyetemen sokkal több a szívás)

magyar 4

infó 5

angol 4(magyar feliratos angol nyelvű sorozatokat néztem)

matek 4

töri 4

2012. jún. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Fel. Ott lesz fél órád ülni, csak te és a tételed, és egy üres lap. A lapra azt írsz amit akarsz, nekem csúszás volt, és kb. 1 órát ültem egyedül egy kis asztalnál, már egy regényt megírtam volna annyi idő alatt :S

egyébként minden ötös lett, és nem vagyok stréber, sulis átlagom 4,0-4,4 között volt mindig.

19/F

2012. jún. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fel.
2012. jún. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szóbelin lesz forrás is, sokat segít majd. A felkészülési időről és a jegyzetlapról nem is beszélve.
2012. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!