Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik a szóbeli...

Hogyan zajlik a szóbeli érettségi? Mennyire nehéz vagy könnyű átmenni?

Figyelt kérdés
Folyamatosan tanulgatom a tételeket de eléggé parázok, félek attól is, hogy amit megtanultam addigra elfelejtem, no meg nem nagyon tudom hogyan zajlik a szóbeli.
2012. jún. 13. 22:20
 1/7 anonim válasza:
100%

Az én tanáraim egytől egyik rendesek voltak. Nem fognak lehúzni nagyon, hiszen nekik sem érdekük, hogy rossz eredményekkel távozzanak az általuk tanított emberek (az ő hírnevüket rontja).

Amúgy én magas színvonalúnak tartott iskolába jártam és érettségiztem, lehet, hogy ez is befolyásolja a dolgot.

2012. jún. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Egy nap van ugye: irodalom, nyelvtan, idegen nyelv, történelem, választott tantárgy.


Mindenki bemegy egyszerre, az elnök és az igazgató köszönti az a diákokat, majd nálunk elkérték a személyi igazolványát mindenkitől szóbelin is.


Az első 5 tanuló (névsor alapján, vagy random kiválasztanak, vagy aki akar bennmarad) és minenki kihúz 1 tételt. Addig nem jöhetsz ki, míg mind az 5 tantárgyból le nem vizsgáztál.


Maximum akkor jöhetsz ki wc-re, ha lefeleltél 1 tantárgyból, de még a következő tételt nem húztad ki.


Az esetek 99,99%-ban, vannak könyvek, térképek benn, amit elvihetsz magaddal és használhatsz. Persze nem lesz annyi időd, hogy egy regényt elolvass, de kisebb verset igen.

2012. jún. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nehéz átmenni? És melyik tantárggyal kezdenek?

Köszi az eddigi válaszokat!

2012. jún. 13. 22:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és mondták többen, hogy aki izgul, az dobjon be egy felest, ha bírja a piát. Erről mi a véleményetek?
2012. jún. 13. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
idén érettségizem és nagyon parázós vagyok. de az alkohol eszembe se jut. tompítja a gondolkodást, és azt vettem észre h az adrenalin gyorsítja. bízok benne h jövőhéten is így lesz...
2012. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

bemész és megmondják mivel kezdesz, legalább is nálunk így volt.


az első 5 ember, mindegyik mással kezd...


piát ne igyál! inkább energiaitalt!

2012. jún. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt, hogy első nap mindenki bement, köszöntöttek minket, utána meg megmondták a sorrendet. Ezt az alapján döntötték el, hogy ki miből, hány tárgyból felelt. Pl egymás után rakták azt a pár embert, akik fizikából vagy biológiából is feleltek, hogy azok egymás után lemenjenek egy tanárnál.

Alapból kedvesek voltak, nem akartak szívatni, kérdésekkel is segítettek.

Ha meg attól félsz, hogy elfelejted az eddigieket, akkor szerintem előző nap nézd át nagyjából a tételeket, vagy legalább a főbb témákat, az alapján meg eszedbe fog jutni a többi. Én pl úgy csinálom mindig, hogy sorba veszem a tételeket és azt nézem meg, hogy el tudom-e kezdeni, mert utána már általában sorban jönnek a gondolatok.

Nem kell parázni, sok sikert! :)

2012. jún. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!